Vastuvõtt

Erialad

Siit lehelt altpoolt leiad kõigi Tartu Kunstikooli pakutavate erialade kirjeldused ↓

Tartu Kunstikoolis on võimalik õppida

• kutsevaliku aastal (II taseme kutseharidus)
  • kujundaja õppekava põhiõppes (IV taseme kutseharidus)
  • kestlike tehnoloogiate õppekava põhiõppes (IV taseme kutseharidus)
  • jätkuõppes (V taseme kutseharidus)
  • töökohapõhises õppes

Stilist keskhariduse baasil

ÕppekavaÕppeliikÕppevormEeldusharidusÕppeaeg
ÕppekavaKujundaja õppekavaÕppeliikKutseõpe, IV taseÕppevormStatsionaarneEeldusharidusVähemalt keskharidusÕppeaeg2.5 aastat
Janett Juuse - stilist 2020

Stilist on tõeline tulevikueriala, kus iga päev toob endaga uusi väljakutseid. Stilisti ülesandeks on otsustada, milliseid riideid ja aksessuaare klient kannab ja kuidas ta seda teeb ehk siis lihtsalt öelduna on tema ülesandeks kujundada stiili. Kuid stilist ei vali vaid rõivaid, ta vastutab tervikliku välimuse loomise eest, mis lähtub kliendi soovidest ja omab samas kujunduslikku ideed. Seetõttu peab hea stilist tundma moeajalugu ning olema kursis viimaste trendidega moemaailmas. Tartu Kunstikool on terves maailmas eriline selle poolest, et pakub terviklikku stilisti õpet täiesti tasuta.

Stilistid fotovõttel. Video Brit Tammeleht

Stilisti töö eeldab head suhtlusoskust, sest tema igapäevane töö seisneb suhtluses moeloojate, õmblejate, modellide, fotograafide, jumestajate ja avaliku elu tegelastega. Tähtis on luua võrgustik disaineritest ja poodidest, kuna tihti tuleb laenata rõivaid või aksessuaare fotovõtete jaoks. Stilist peab tagama laenatud esemete korrashoiu algusest lõpuni ning tagastama need täpselt samas seisus. Tihti tuleb teha tööd suuremas või väiksemas meeskonnas. Seega selle eriala valinud inimesel peab olema väga hea suhtlemisoskus, pingetaluvus, võime kiiresti lahendada probleeme ja oskus töötada meeskonnas. Aga eelkõige armastus ja lugupidamine rõivaste, nende kandjate ja moeloojate vastu.

Stilisti töö varieerub väga olenevalt sellest, kus ta töötab. Näiteks töötab isikustilist tihti poes, kus ta aitab klientidele leida kõige paremini sobivad rõivaid. Soovitavalt teab kliendi elustiili ja võimalusi. Arvestab tema kehakuju ning vanust. Püsikliendi puhul on kursis kliendi riidekapi sisuga, oskab kombineerida uut olemasolevaga ja annab nõu, mida garderoobist välja vahetada.

Moeajakirja stilisti töö on palju vaheldusrikkam. Ta töötab ajakirjade tarbeks ja on ühtlasi fotograafi parem käsi. Siin peab stilist ette valmistama fotolavastused kuni pisiasjadeni. Ta jälgib hooajalisi kollektsioone moenädalatel ning analüüsib rõivaste siluettide, värvide, mustrite jne põhjal, milliseid trende lugejatele edasi anda. Selles nišis on oluline oskus märgata detaile ja stilisti võime ennustada kuhu mood suunduda võiks.

Stilist võib ka hoopis töötada televisioonis, reklaaminduses või mõne avaliku elu tegelase heaks. Tavaliselt pakuvad siin väljakutset nn punase vaiba sündmused või suured auhinnagalad, mil on kõrgendatud meediatähelepanu. Stilistika on siin muutunud järjest fantaasiarikkamaks ja loovuse osas pole stilistil enamasti mingeid piire. Ühtlasi saab väga oluliseks, et stilistil oleks lisaks arendatud kompositsiooni, proportsiooni ja värvitaju.

Stilisti õppekavasse kuuluvad:

• Jumestamise ja soengukunsti alused
  • Stiiliajalugu ja filmistilistika
  • Fotograafia
  • Nõustamispsühholoogia
  • Õmblemise ja konstrueerimise alused
  • Moejoonis
  • ... ja palju muud huvitavat

See eriala on sulle kui:

• Sind huvitavad mood, teater, reklaam, AV meedia, fotograafia, õmblemine, juuksuritöö- ja jumestamine
  • Sulle meeldib töö inimestega
  • Oled leidlik ja hea planeerija