Vastuvõtt

Korduma kippuvad küsimused

Kas õppetöö on tasuline?

Õppetöö on tasuta, Tartu Kunstikool on riiklik kutseõppeasutus.

Kas pean õppevahendid ise ostma?

Õppevahendid on kooli poolt.* Võimalus on kasutada õppetööks koolis ka Macbook laptoppe ja Canoni fotoaparaate.

*Soovituslik on järk-järguline isiklike professionaalsete töövahendite ostmine.

Kas saan ühikas elada?

Tartu Kunstikooli õpilased saavad vabade kohtade olemasolul koha Tartu kutsehariduskeskuse õpilaskodudes Kopli 1C või Põllu 11C. Juhul kui ühikasse kohti ei jätku, on võimalik taotleda majutuse kompensatsiooni 50€ kuus.

Kas saan ka keskhariduse?

Jah, põhihariduse baasil õppijad saavad kutsekeskhariduse, st nii kutse- kui ka keskhariduse.

Kas on osaajaga õpet või sessioonõpe?

Keskhariduse baasil on 3 õppetööpäeva nädalas, aga arvestad tuleb, et õppetöö on täiskoormusega: see tähendab, et teine 3 päeva tuleb iseseisvalt oma graafiku alusel juurde õppida.

Mis päevadel toimub õppetöö?

Põhihariduse baasil õppijad osalevad õppetöös E-R, keskariduse baasil õppijad ainult 3 päeva (nende iseseisva töö maht on 50%).

Keskhariduse baasil stilistide, dekoraatorite ja kujundusgraafikute õppetööpäevad on N-L. Keskhariduse baasil 3D gruppide õppepäevad on I kursusel E-K, II ja III kursusel K-R.

Kas pean kodus ka õppima?

Iseseisva tööga peab arvestama, näiteks peale tunde maalide lõpetamine. KHB õppijad peavad arvestama,et 50% õppetööst on kontakttundidena, 50% iseseisva tööna.

Kas saab vaheaasta võtta?

Omal soovil saab võtta akadeemilise puhkuse üheks aastaks.

Mis kell tunnid algavad?

Palju töid sisseastumise porfoolios olema peab?

Portfoolios peavad olema esindatud kõik kohustuslikud tööd (joonistus, maal, fantaasiaülesanne). Soovituslik on lisada ka näiteid oma teistest töödest, kuid nende arv ei ole oluline.

Kuidas dokumente esitama peab?

Kõik dokumendid saab esitada SAISi kaudu (http://www.sais.ee)

Kas kooliga saab tutvuma tulla ka enne lahtiste uste päeva?

Jah, saab ikka. Kirjuta meile ja lepime sobiva aja kokku.

Kas õppetöö on tasuline?

Õppetöö on tasuta, Tartu Kunstikool on riiklik kutseõppeasutus.

Kas pean õppevahendid ise ostma?

*Soovituslik on järk-järguline isiklike professionaalsete töövahendite ostmine.

Kas saan ühikas elada?

Kas saan ka keskhariduse?

Kas on osaajaga õpet või sessioonõpe?

Mis päevadel toimub õppetöö?

Kas pean kodus ka õppima?

Kas saab vaheaasta võtta?

Omal soovil saab võtta akadeemilise puhkuse üheks aastaks.

Mis kell tunnid algavad?

Palju töid sisseastumise porfoolios olema peab?

Kuidas dokumente esitama peab?

Kõik dokumendid saab esitada SAISi kaudu (http://www.sais.ee)

Kas kooliga saab tutvuma tulla ka enne lahtiste uste päeva?

Jah, saab ikka. Kirjuta meile ja lepime sobiva aja kokku.