Vastuvõtt

Spetsialiseerumised

Tartu Kunstikoolis saab kujundaja erialal spetsialiseeruda mitmel erineval suunal. Kujundajad nuputavad päevast päeva, mismoodi inimeste elu ja keskkonda mugavamaks, paremaks ja kaunimaks teha ning kuidas väheste vahenditega võimsaid tulemusi saavutada.


Meil on võimalik õppida nii põhihariduse kui ka keskhariduse baasil.

Põhihariduse baasil saab õppida dekoraatoriks, kujundusgraafikuks ning 3D kunstnik-kujundajaks. 

Keskhariduse baasil saab õppida stilistiks, kujundusgraafikuks ning 3D kunstnik-kujundajaks.

4. taseme kujundaja kutsehariduse olemasolul saab Tartu Kunstikoolis omandada ka 5. taseme kutsehariduse dekoraatori, stilisti, kujundusgraafiku, 3D kunstnik-kujundaja või illustraatori spetsialiseerumisel.

Eelnev kunstikogemus pole tähtis - peamine on see, et oled uudishimulik, avatud ja õppimisvõimeline ning suudad juurelda, analüüsida, mõelda. Tartu Kunstikool ongi koht õppimiseks ja avastamiseks! 

Allpool saad end meie spetsialiseerumistega täpsemalt kurssi viia.

Tartu Kunstikooli ettevalmistuskursusele saad registreeruda SIIN.

Dekoraator põhihariduse baasil

Dekoraator PHB

Õppesse saab tulla põhihariduse baasil. Õpe statsionaarne ja toimub Tartu Kunstikoolis.

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskharidusõpe, 4. taseÕppevorm StatsionaarneEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3.5 aastat

Dekoraator kujundab ehk dekoreerib ruumi, andes sellele visuaalse lihvi.

Selleks ruumiks võib näiteks olla müügikeskkond, kus dekoraatori ülesandeks on vaateakende või müügisaali kujundamine. Tihti leiab dekoraator rakendust erinevate sündmuste toimumiskoha kujundamisel. Näiteks on ta ülesandeks dekoreerida festivali, kontserdi, sünnipäeva- või pulmapeo ruumid. Ka visuaalses meedias on dekoraatorite tööpõld lai, tüüpilisteks ülesanneteks on televisioonistuudio, foto- või videotausta loomine. Eraldi väljakutseks on näituste ja väljapanekute kujundamine ja töö dekoratsioonide teostajana teatris või muudes kultuuriasutustes.

Üldjuhul esitab tellija oma ideed, võimalused ja vajadused, dekoraator kaardistab need ja teostab mõõtmistööd konkreetses ruumis. Seejärel töötab ta välja kujundusidee, mõeldes välja kuidas seda ruumi konkreetseks puhuks kujundada. See tähendab, et ta langetab otsuseid värviskeemi, mööbli paigutuse, valgustuse ja muu osas.  Oma idee edasiandmiseks teeb dekoraator seejärel joonised ning valmistab ka kolmemõõtmelise maketi. Makett on ruumi vähendatud mudel, kus dekoraator saab kujunduselemendide mõju läbi proovida. See võib olla nii paberist-papist või hoopis virtuaalne 3D mudel.

mõõtkavas makettvirtuaalne makett

Tihti muutub esialgne kujundusidee kliendiga suhtlemise käigus. Lõpuks valmistab dekoraator vajalikud dekoratsioonid, enamasti organiseerib ka nende paigaldamise ja valgustamise. Kuna tihti tuleb ette mahukaid projekte, tuleb tal teha tööd suuremas või väiksemas meeskonnas. Dekoraatorilt oodatakse loomingulisust aga samas ka praktilist mõtlemist, oskust sobitada värve ja kujunduselemente ruumi. Kunstikool abistab tulevast dekoraatorit vajalike teadmiste ja praktiliste oskuste omandamisel. Õpetab meeskonnatööd ning arendab organiseerimisvõimet.

Vaateakna kujundusVaateakna kujundus

Dekoraatori töö alla kuuluvad:

  • kaupluste vaateaknad
  • televisioonistuudiod
  • dekoratsioonid
  • 3D-maketid
  • arhitektuur
  • messid
  • kinod ja teatrid
  • ...ja palju muud!
Telestuudio makettdekoraator tööhoos

See eriala sobib sulle kui:

  • Sind huvitavad arhitektuur, teater, sisekujundus
  • Sulle meeldib töö kolmemõõtmelise ruumiga
  • Eelistad reaalset keskkonda virtuaalsele
  • Oled leidlik ja hea planeerija
  • Oled koostööaldis ja hea suhtleja
  • Talud pinget ja vahelduvat töörütmi
  • Oled kohusetundlik ja suure töövõimega