Erialad

Kujundajad nuputavad päevast päeva, mismoodi inimeste elu ja keskkonda mugavamaks, paremaks ja kaunimaks teha, kuidas väheste vahenditega saavutada võimsaid tulemusi.

Kujundajaks ja disaineriks ei pea sündima! Piisab õppimisest.

Selles valdkonnas võivad läbi lüüa kõik, kel nupp nokib.

Kas sa kunstiringis oled käinud või mitte – kui sulle meeldib juurelda, mis asjad just nii on, nagu nad on ja kas ei saaks kuidagi paremini, kui sa armastad leiutada ja katsetada, kui sulle sobib koostöö ja inimeste aitamine, siis võib sinustki saada kujundaja või disainer.

 

Vaata videot ja saad teada, miks tulid Tartu Kunstikooli õppima näiteks Mette Mari ja Kristin.

Dekoraator põhihariduse baasil

Dekoraator phb

Õppesse saab tulla põhihariduse baasil. Õpe statsionaarne ja toimub Tartu Kunstikoolis.

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevorm StatsionaarneEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3.5 aastat

Dekoraator kujundab (dekoreerib) ruumi pidades silmas koha, meediumi ja sündmuse eripära. Ruum võib olla müügikeskkond (vaateaken, messiboks), sündmuste toimumiskoht (kontserdid, pulmad, festivalid), visuaalse meedia stuudio (televisioon, foto- või videotaust), kultuuriasutus (näitused ja väljapanekud) või lihtsalt tühi ruum.

Dekoraator kaardistab tellija ideed ja vajadused ning teostab ruumis vajalikud mõõtmistööd. Tellijaga kooskõlastamiseks esitab dekoraator oma kujundusidee tasapinnalise kavandina või kolmemõõtmelise või virtuaalse maketina. Dekoraator valmistab dekoratsioonielemendid või organiseerib nende valmistamise ja ülespaneku. Võrreldes sisearhitektiga, on dekoraator eelkõige olemasoleva ruumi kujundaja, sisearhitekt seevastu oskab luua uusi ruume, planeerida hoone sisemisi struktuure ja terviklikku kontseptsiooni vastavalt hoone iseloomule.

Dekoraatori olulised omadused on võime töötada meeskonnas, hea materjalitundmine ning leidlikkus, aja ja rahalise ressursi planeerimise võime. Samuti hea organiseerimisvõime, sest tihti varieeruvad dekoraatori tööülesanded seinast-seina.