Koolielu

Tartu Kunstikool 70

Head kunstikooli sõbrad! 2021. aasta on Tartu Kunstikooli 70. juubeli aasta!

Avame 2. septembril Pallase Galeriis (Riia 11, Tartu) näituse "Lähteala".

Tartu Kunstikooli olulisus Eesti kunstimaastikul on olnud mõnevõrra peidetud. Ometi on kunstikool läbi 70-aastase ajavoo omanud professionaalse kunstnikutee alguspunktina – lähtealana – tähtsat rolli. Lähtealal olnuna on kõik kunstikoolis käinud ühendatud justkui läbi peidus oleva niidistiku.

Näitusel on esindatud eri põlvkondade kunstnikud, kellel on oma kogemus ja suhe kunstikooliga. Näituse eesmärgiks ei ole anda põhjalikku ülevaadet Tartu Kunstikoolis õppinute kohta. See on katse tuua välja kunstikooli dünaamilist pärandit erinevate kunstnike loomingu kaudu.

Näitus on avatud kuni 18. septembrini.

Kuraator: Helena Aadli
Kujundaja: Kiwa
Graafiline disain: Mai Bauvald, Sigrid Liira

--------------------------------------------------------------------

Kooli juubelit tähistame kõik koos juba suvel - 2. juulil 2021!

Pidu toimub algusega kell 14.00 Tartu Kunstikooli hoovis (Eha 41, Tartu).

Hoia end peoga kursis meie Facebooki üritusel!

TK70 juubelipeo pilte on võimalik vaadata ja alla laadida SIIT

--------------------------------------------------------------------

Juubeli raames anname välja ka graafiliste novellide kogumiku TK70, kus on lood, joonistused, koomiksid TK vilistlastelt, sõpradelt, õpetajatelt ja õpilastelt. Iga autor saab esitada oma A3 formaadis (kokkumurtult!) joonistatud loo.

Jälgi infot ka Facebookist: Graafiliste novellide kogumik TK70

Lisaküsimuste korral kirjuta tk@tartukunstikool.ee

Avame 2. septembril Pallase Galeriis (Riia 11, Tartu) näituse "Lähteala".

Näitus on avatud kuni 18. septembrini.

Kuraator: Helena Aadli
Kujundaja: Kiwa
Graafiline disain: Mai Bauvald, Sigrid Liira

--------------------------------------------------------------------

Kooli juubelit tähistame kõik koos juba suvel - 2. juulil 2021!

Pidu toimub algusega kell 14.00 Tartu Kunstikooli hoovis (Eha 41, Tartu).

Hoia end peoga kursis meie Facebooki üritusel!

TK70 juubelipeo pilte on võimalik vaadata ja alla laadida SIIT

Jälgi infot ka Facebookist: Graafiliste novellide kogumik TK70