Vastuvõtt

Erialad


Kujundajad nuputavad päevast päeva, mismoodi inimeste elu ja keskkonda mugavamaks, paremaks ja kaunimaks teha, kuidas väheste vahenditega saavutada võimsaid tulemusi.

Kujundajaks ja disaineriks ei pea sündima! Piisab õppimisest.

Selles valdkonnas võivad läbi lüüa kõik, kel nupp nokib.

Kas sa kunstiringis oled käinud või mitte – kui sulle meeldib juurelda, mis asjad just nii on, nagu nad on ja kas ei saaks kuidagi paremini, kui sa armastad leiutada ja katsetada, kui sulle sobib koostöö ja inimeste aitamine, siis võib sinustki saada kujundaja või disainer.

 

Vaata videot ja saad teada, miks tulid Tartu Kunstikooli õppima näiteks Mette Mari ja Kristin.


Kujundajad nuputavad päevast päeva, mismoodi inimeste elu ja keskkonda mugavamaks, paremaks ja kaunimaks teha, kuidas väheste vahenditega saavutada võimsaid tulemusi.

Kujundajaks ja disaineriks ei pea sündima! Piisab õppimisest.

Selles valdkonnas võivad läbi lüüa kõik, kel nupp nokib.

Kas sa kunstiringis oled käinud või mitte ? kui sulle meeldib juurelda, mis asjad just nii on, nagu nad on ja kas ei saaks kuidagi paremini, kui sa armastad leiutada ja katsetada, kui sulle sobib koostöö ja inimeste aitamine, siis võib sinustki saada kujundaja või disainer.

 

Vaata videot ja saad teada, miks tulid Tartu Kunstikooli

õppima näiteks Mette Mari ja Kristin.

Dekoraator

Dekoraator phb

Õppesse saab tulla põhihariduse baasil. Õpe statsionaarne ja toimub Tartu Kunstikoolis.

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevorm StatsionaarneEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3.5 aastat

Dekoraator kujundab ehk dekoreerib ruumi, andes sellele visuaalse lihvi.

 

Selleks ruumiks võib näiteks olla müügikeskkond, kus dekoraatori ülesandeks on vaateakende või müügisaali kujundamine. Tihti leiab dekoraator rakendust erinevate sündmuste toimumiskoha kujundamisel. Näiteks on ta ülesandeks dekoreerida festivali, kontserdi või pulmapeo ruumid. Ka visuaalses meedias on dekoraatorite tööpõld lai, tüüpilisteks ülesanneteks on televisioonistuudio, foto- või videotausta loomine. Eraldi väljakutseks on näituste ja väljapanekute teostamine ja töö dekoratsioonide teostajana teatris või muudes kultuuriasutustes.

 

Üldjuhul esitab tellija oma ideed, võimalused ja vajadused, dekoraator kaardistab need ja teostab mõõtmistööd konkreetses ruumis. Seejärel töötab ta välja kujundusidee, mõeldes välja kuidas seda ruumi konkreetseks puhuks kujundada. See tähendab, et ta langetab otsuseid värviskeemi, mööbli paigutuse, valgustuse ja muu osas.  Oma idee edasiandmiseks teeb dekoraator seejärel joonised ning valmistab ka kolmemõõtmelise maketi. Makett on ruumi vähendatud mudel, kus dekoraator saab kujunduselemendide mõju läbi proovida. See võib olla nii paberist-papist või hoopis virtuaalne 3D mudel.Tihti muutub esialgne kujundusidee kliendiga suhtlemise käigus. Lõpuks valmistab ta vajalikud dekoratsioonid, enamasti organiseerib ka nende paigaldamise ja valgustamise. Kuna tihti tuleb ette mahukaid projekte, tuleb dekoraatoril teha tööd suuremas või väiksemas meeskonnas.

 

Dekoraatorilt oodatakse loomingulisust aga samas ka praktilist mõtlemist, oskust sobitada värve ja kujunduselemente ruumi. Kunstikool abistab tulevast dekoraatorit vajalike teadmiste ja praktiliste oskuste omandamisel. Õpetab meeskonnatööd ning arendab organiseerimisvõimet.

 

See eriala sobib sulle kui:

⦁ Sind huvitavad arhitektuur, teater, sisekujundus

⦁ Sulle meeldib töö kolmemõõtmelise ruumiga

⦁ Eelistad reaalset keskkonda virtuaalsele

⦁ Oled leidlik ja hea planeerija

⦁ Oled koostööaldis ja hea suhtleja

⦁ Talud pinget ja vahelduvat töörütmi

⦁ Oled kohusetundlik ja suure töövõimega


Merili Pappel

Autor: Merili Pappel