Tartu Kunstikool on 11.03-25.04 distantsõppel! 11. märts madleen

• 11.03-25.04 oleme distantsõppel. Koolimajas õppegruppides õppetööd ei toimu.
  • Distantsõpe on juhendatud õpe. Juhendatud õppena ei saa käsitleda õpet, kus õpilase iseseisev töö mõnes õppeaines moodustab üle poole kogu õppe mahust. Seega eeldab tulemuslik distantsõpe ka veebitundide läbiviimist, kus õpilased ja õpetajad on vahetus kontaktis, näiteks Google Meet ja Classroom abil.
  • Erandina on lubatud koolis võib viibida ainult individuaalseks konsultatsiooniks või praktilise õppe läbiviimiseks arvestades 2+2 reeglit (1 õpilane + 1 õpetaja, vahe vähemalt 2 meetrit).
  • Erandina on lubatud koolis nõustada ka haridusliku erivajadusega õppijaid (näiteks sotsiaalpedagoogiga kohtumine).
  • 2+2 reegel tagab ka selle, et kui keegi peaks haigestuma, siis nakatub see võimalikult vähe edasi ja me teeme kõik selleks, et mitte koormata oma tervishoiusüsteemi.
  • Kooli töötajad või õpilased võivad ka ükshaaval kooli ruumides tööd teha. Selleks on vaja ette registreeruda SIIN.
  • Koolis tuleb kanda maski. Maskid on koolis olemas. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Maski peavad kandma nii õppijad kui haridusasutuste personal.
  • Koolis tuleb täita hügieeninõudeid: peske käsi, desinfitseerige oma tööpind, tuulutage ruume.
  • Koolist on võimalik neil, kellel pole üldse töövahendeid, õppimiseks ja õpetamiseks laenutada sülearvuteid, digilaudu ja fotoaparaate. Selleks palun pöörduda einar.lest@tartukunstikool.ee.
  • Praegusel perioodil vajab erilist tuge ka vaimne tervis. Toetage teineteist, abi küsimiseks on ka järgnevad võimalused:

Õpilaste vaimset tervist toetavad Peaasi ja Lasteabi veebilehed. Peaasi.ee pakub noortele vanuses 16-26 vaimse tervise teemal nõustamist videosilla või kirjaliku e-nõustamisena. Lasteabi telefon 116111 on suunatud igas vanuses lastele ning töötab 24/7, nõu saab küsida ka veebivestluse kaudu. Õpetajate on avatud tugiliin,, kus nõu annavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega psühholoogid. Eestikeelne tugiliin on avatud tööpäeviti kell 12-20 telefoninumbril 7350 750, venekeelne tugiliin on avatud teisipäeviti kell 12-20 numbril 7350 760. Nõuandeid õpetajate läbipõlemise ennetamiseks leiate ka Peaasi veebilehelt.

• 11.03-25.04 oleme distantsõppel. Koolimajas õppegruppides õppetööd ei toimu.