APRILL 2024 Kunstikoolis 03. mai madleen

Aprillikuu lõppeb ja maikuu algab Tartu Kunstikoolis pidulikult näituseprojekti näituste avamistega:

Võõrustasime möödunud kuul Disainihariduse ümarlauada. Osalesid Disainikeskus, Pallas, EKA, Kuressaare Ametikool, TÜ Pärnu Kolledž, Mainor, TLÜ Haapsalu Kolledž jt.

Aprillis toimusid kestlike tehnoloogiate õppekava virtuaalne infotund ja kuu lõpus selle kevade teine avatud uste päev. Maikuus ootab ees viimane võimalus Tartu Kunstikooliga sel kevadel tutvuda. 10. mail toimub kestlike tehnoloogiate õppekava suurejooneline tutvustuspäev koos tasuta töötubadega ning kuu lõpus viimane avatud uste päev. Vaata lähemalt, miks Tartu Kunstikooli õppima tulla.

Kestlike tehnoloogiate õppekava valmimisest saab lähemalt lugeda ka Õpetajate lehe loost "Ühisõppekava õpetajad ühtlustavad praktikaid".

Tule meile külla ka maikuus Karlova päevade raames toimuvale festivalile karlovARTS!

Jagasime sotsiaalmeedias õpilaste töid visandiraamatu valikainest, stilistide vormiõpetusest, teise kursuse joonistamise tundidest, kaasaegse kunsti valikainest ja kuidas stilistid aitasid kaasa ühe noore neiu unistuste päeva täide viimisele.

Kolmanda kursuse käe all valmis otsast lõpuni ajakiri Taidur - inspiratsiooniajakiri noorele alustavale kunstnikule.

Tartu Kunstikooli Eha õppehoone fuajees oli aprillis avatud II kursuse stilistide rühmatööna valminud MINInäitus - MAASIKALOORI kleidid.

28 Tartu Kunstikooli õpilast sooritasid eesti keele riigieksamit ja 8 õpilast inglise keele riigieksamit. Juba on teada, et 15 Tartu Kunstikooli noort sooritasid Cambridge'i inglise keele eksami C1-C2 tulemustele.

Pallase raamatukogus toimus mitu põnevat seminari: “Peegeldusi maailmast I: Unistuste Jaapan”, "Õppimise ja õpetamise peegeldusi - Norra, Raulandi käsitöö ja kunsti sümpoosioni ja "Peegeldusi maailmast II: Antarktika ja ekvaatori kaudu raamatukokku tagasi".