UUS ÕPPEKAVA: kestlikud tehnoloogiad 04. märts madleen

Tartu Kunstikool ja VOCO ühendavad jõud, et pakkuda kutsekeskharidust, kus õppimine on praktiline, seikluslik ja tähendusrikas. Sul on võimalus valida oma tee nelja põneva suuna vahel: infotehnoloogia, inseneeria, disain või materjaliteadus.

Kestlikke tulevikutehnoloogiaid õppides saad:

• tugeva keskhariduse,
  • teadmised ja oskused valitud suunal,
  • osa disainmõtlemisest ja koostööprojektidest,
  • paremaks tulevikuks vajalikud roheoskused,
  • julguse, ambitsiooni ja tutvused kogu eluks.

Õppimise ajal puutud kokku õpetajate ja mentoritega, kellel on silmapaistev kogemustepagas ning kellest saavad Sinu unistuste tuleviku rajamise koostööpartnerid. Tuleviku tehnoloogiate omandamine annab Sulle tugeva põhja suurteks tegudeks.

VALI OMA SUUND

DIGITEHNOLOOGIA | Digitehnoloogia aitab võtta kasutusele tehisaru ja digitaalse reaalsuse võimalused - õpid töötama ka andmetega (VOCOs).

NUTIKAD SEADMED | Teerajajad nutikas maailmas – seadmed, masinad ja robotid (VOCOs)!

MATERJALIRINGLUS | Tunned erinevate materjalide päritolu, omadusi, eluea parandamise ja taaskasutamise võimalusi (TKs).

MULTIMEEDIA | Kõneled visuaalses keeles, kasutades nii kätt kui ka digipliiatsit (TKs).

Milline näeb välja õppetöö?

• Õppetöö toimub nii VOCO-s kui ka Tartu Kunstikoolis.
  • Võrdselt on väärtustatud nii teadmised kui oskused.
  • Lahendad väljakutseid tiimides.
  • Uued metoodikad, nagu disainmõtlemine ja tiimicoachimine.
  • Sinu isiklik areng on toetatud.
  • Saad ise õppekava raames valikuid teha.

Millised on Sinu tulevikuvaated?

• Kõrghariduses dasi õppida: inseneeria, materjalitehnoloogia, tootearenduse, disaini, informaatika jm valdkonnad.
  • Minna tööle: tööstus 5.0, IT sektor, disain ja loomemajandus, inseneeria, tekstiilitööstus, pakenditööstus, toiduainete töötlus, jäätmekäitlus, vt siit https://industry40.ee/

Kuidas toimub õpilaste vastuvõtt?

• Avalduste ja motivatsioonikirja esitamine SAIS-i kaudu ajavahemikul 01.04–12.06.
  • Sisseastumiskatsed toimuvad 17.–19.06. Sisseastumiskatseks on tegevuspäev ja vestlus.
  • Õppetöö algab 02.09.2024.

Kestlikke tulevikutehnoloogiaid õppides saad:

• tugeva keskhariduse,
  • teadmised ja oskused valitud suunal,
  • osa disainmõtlemisest ja koostööprojektidest,
  • paremaks tulevikuks vajalikud roheoskused,
  • julguse, ambitsiooni ja tutvused kogu eluks.

VALI OMA SUUND

Milline näeb välja õppetöö?

• Õppetöö toimub nii VOCO-s kui ka Tartu Kunstikoolis.
  • Võrdselt on väärtustatud nii teadmised kui oskused.
  • Lahendad väljakutseid tiimides.
  • Uued metoodikad, nagu disainmõtlemine ja tiimicoachimine.
  • Sinu isiklik areng on toetatud.
  • Saad ise õppekava raames valikuid teha.

Millised on Sinu tulevikuvaated?

Kuidas toimub õpilaste vastuvõtt?

• Õppetöö algab 02.09.2024.