TK ISLANDIL: TK70 graafiliste novellide kujundajad jõudsid vulkaanisaarele 03. märts madleen

Suvel tähistab Tartu Kunstikool 70. juubelit ja selle puhul antakse välja kooli lugu jutustav graafiliste novellide kogumik. Üks vahva grupp meie vilistlasi, kuhu kuuluvad ka TK70 kogumiku kujundajad, toimetab nüüd Islandil.

Vulkaanilisele saarele Islandile on ennast Erasmus+ õpirände raames sisse seadnud neli Tartu Kunstikooli vilistlast: Liisa Nurme, Paulina Belik, Kristel Maamägi ja Mette Mari Kaljas.

Liisa, kes lõpetas TK's dekoraatori eriala ning Paulina kujundusgraafiku eriala. Mõlemad asusid Tartu Kunstikooli õppima peale põhikooli. Islandil tegelevad nad isiklike loominguliste projektidega: Liisa kirjutab ja Paulina tegeleb visuaalkunstiga.

Kristel Maamägi ja Mette Mari Kaljas on TK70 graafiliste novellide kogumiku kujundajateks. Nii Mette kui ka Kristel asusid Tartu Kunstikooli õppima põhihariduse baasil. Mette õppis Tartu Kunstikoolis kujundusgraafikuks ning kunstnik-kujundaja eriala lõpetanud Kristel on peale õpinguid töötanud teatrikunstnikuna.

Tänaseks ongi TK70 graafiliste novellide raamatu kujundajate tiim Islandile jõudnud ja töö maailma ilusaimas metsakontoris alanud. Projekti juhib Islandi karjakoer Kári. Kui ka sina oled Tartu Kunstikooli vilistlane või lihtsalt kooli sõber ja sul on lugu, mida jagada, kirjuta meie kujundajatele Islandil!

Täpsemat infot Tartu Kunstikool 70 kohta saab uurida kogumikule pühendatud Facebooki lehelt ja ka SIIT.

Mette ja Kristeliga saab ühendust:

• kristelmaamagi@gmail.com
  • kmettemari@gmail.com

Mette ja Kristeliga saab ühendust:

• kristelmaamagi@gmail.com
  • kmettemari@gmail.com