Uudised

MAI 2023 Kunstikoolis 02. juuni madleen


26. mail lõppes vastuvõtt Tartu Kunstikooli põhiõppesse 2023/24 õppeaastaks. Kokku kandideeris 311 õpilast. Täpseid numbreid vaata SIIT. Kuni 14. juunini on veel vastuvõtt avatud disaini kutsevaliku aastale (disainKUVA).

Meie praegused DisainKUVA õpilased koos disainUA (ukraina rühm) õpilastega tegid maikuus väljasõidu üle Eesti paiknevatesse kutsekoolidesse. Külastati Kehtna, Vana-Vigala, Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu kutsekoole.

Teistest kutsekoolidest külastas meid maikuus Pärnu Saksa Tehnoloogiakool ning ise külastasime näiteks Räpina Aianduskooli ja Ida-Viru Kutsehariduskeskust.

Möödunud kuul toimusid meie majas ka inglise keele ja matemaatika riigieksam. Eksamitel osalesid nii meie PHB õpilased kui ka Heino Elleri Muusikakooli õpilased.

Maikuus korraldasid Karlova päevade raames kolm kooli - Tartu Kunstikool, Pallas ja Tartu Karlova Kool - üheskoos minifestivali KarlovArts. Festivalil sai külastada koolide hooneid ja nautida päeva õpilaste laadal, kus müüdi õpilaste enda tehtud tooteid toidust kunstini. Kunstikoolis sai osa võtta ka kübarate joonistamise töötoast. Kes sel aastal ei jõudnud, saab meie festivali külastada juba järgmisel aastal.

Kuu alguses korraldasime joonistamise õpetajate koostööpäeva, kus osalesid lisaks meie õpetajatele ka Pallase õpetajad. Koostööpäeval toimus ka veebikohtusine Andreas Bergiga, kes on illustratsiooni professor KHiOs (Oslo Riiklik Kunstiakadeemia).

Tallinna Loomaaia kolm legendaarset meenekioskit, Zoo bussipeatus ja laste mänguväljaku sein Illu kohviku kõrval said uue välimuse Tartu Kunstikooli õpilaste käe läbi. Teosed valmisid Akzo Nobel-i kogukondlik heategevusprojekti Sadolin Let’s Colour raames.

Mai alguses toimus Tartu Ülikooli Mängujämm 2023 (teema: "Delivery") kus osales ka 8 TK õpilast.

Meie õpetaja Janika Nõmmela ja vilistlane Carol Soovik osalesid Soomes, Taitaja kutsevõitlustel, EuroSkillsi rahvusvahelises treeninglaagris.

Maikuus avasime eelregistreerimise sügisel toimuvatele valikainetele Tartu Kunstikoolis. Sügisel pakume teistele koolidele valikaineid: videostilistika, 3D SketchUp, lihtsama kasutajaliidese (veebileht, -rakendus, äpp) prototüüpimise ja kujundamise algtõed. Lisainfo ja eelregistreerumine SIIN.

Juba kohe juuni alguses pakume kõigile huvilistele botaanilise joonistamise koolitust, mille kohta leiab lisainfot SIIT.

Oma Erasmus+ õpirände kogemust jagas sotsiaalmeedias meie õpilane Mirjam, kes käis Portugalis.

Maikuuse "OP" saate 34ndal minutil on võimalik kiigata meie vilistlase Mauri Grossi ateljeesse.

26. mail lõppes vastuvõtt Tartu Kunstikooli põhiõppesse 2023/24 õppeaastaks. Kokku kandideeris 311 õpilast. Täpseid numbreid vaata SIIT. Kuni 14. juunini on veel vastuvõtt avatud disaini kutsevaliku aastale (disainKUVA).

Meie praegused DisainKUVA õpilased koos disainUA (ukraina rühm) õpilastega tegid maikuus väljasõidu üle Eesti paiknevatesse kutsekoolidesse. Külastati Kehtna, Vana-Vigala, Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu kutsekoole.

Teistest kutsekoolidest külastas meid maikuus Pärnu Saksa Tehnoloogiakool ning ise külastasime näiteks Räpina Aianduskooli ja Ida-Viru Kutsehariduskeskust.

Möödunud kuul toimusid meie majas ka inglise keele ja matemaatika riigieksam. Eksamitel osalesid nii meie PHB õpilased kui ka Heino Elleri Muusikakooli õpilased.

Maikuus korraldasid Karlova päevade raames kolm kooli - Tartu Kunstikool, Pallas ja Tartu Karlova Kool - üheskoos minifestivali KarlovArts. Festivalil sai külastada koolide hooneid ja nautida päeva õpilaste laadal, kus müüdi õpilaste enda tehtud tooteid toidust kunstini. Kunstikoolis sai osa võtta ka kübarate joonistamise töötoast. Kes sel aastal ei jõudnud, saab meie festivali külastada juba järgmisel aastal.

Kuu alguses korraldasime joonistamise õpetajate koostööpäeva, kus osalesid lisaks meie õpetajatele ka Pallase õpetajad. Koostööpäeval toimus ka veebikohtusine Andreas Bergiga, kes on illustratsiooni professor KHiOs (Oslo Riiklik Kunstiakadeemia).

Tallinna Loomaaia kolm legendaarset meenekioskit, Zoo bussipeatus ja laste mänguväljaku sein Illu kohviku kõrval said uue välimuse Tartu Kunstikooli õpilaste käe läbi. Teosed valmisid Akzo Nobel-i kogukondlik heategevusprojekti Sadolin Let’s Colour raames.

Mai alguses toimus Tartu Ülikooli Mängujämm 2023 (teema: "Delivery") kus osales ka 8 TK õpilast.

Meie õpetaja Janika Nõmmela ja vilistlane Carol Soovik osalesid Soomes, Taitaja kutsevõitlustel, EuroSkillsi rahvusvahelises treeninglaagris.

Maikuus avasime eelregistreerimise sügisel toimuvatele valikainetele Tartu Kunstikoolis. Sügisel pakume teistele koolidele valikaineid: videostilistika, 3D SketchUp, lihtsama kasutajaliidese (veebileht, -rakendus, äpp) prototüüpimise ja kujundamise algtõed. Lisainfo ja eelregistreerumine SIIN.

Juba kohe juuni alguses pakume kõigile huvilistele botaanilise joonistamise koolitust, mille kohta leiab lisainfot SIIT.

Oma Erasmus+ õpirände kogemust jagas sotsiaalmeedias meie õpilane Mirjam, kes käis Portugalis.

Maikuuse "OP" saate 34ndal minutil on võimalik kiigata meie vilistlase Mauri Grossi ateljeesse.