JUULI ja AUGUST 2023 Tartu Kunstikoolis 01. september madleen

Kaunist uue kooliaasta algust!

Kui juulikuu veetis Tartu Kunstikool puhates, siis augustis läks juba käima vilgas töö uue ja sisuka kooliaasta ettevalmistamiseks.

Tartu Kunstikooli alustas sel aastal rohkem õpilasi kui kunagi varem - 134. Sel aastal avanes meil võimalus võtta õppima 15 liikmeline lisagrupp nii 3D PHB kui ka kujundusgraafika PHB erialadel.

Õpilaste arvu suurenemise tõttu laiendasime ka enda ruume. Avasime Aparaaditehases veel ühe osakonna, kus hakkavad peamiselt toimetama meie kujundusgraafikud.

Augusti lõpus ei valmistanud uut õppeaastat ja ruume ette mitte ainult meie õpetajad ja töötajad. Kooli lainele suundusid juba varem ka meie kursusevanemad, kes käisid Muhu Kunstibaasis laagris ja kirjutasid seal valmis meie õpilasesinduse uue põhikirja.

Õppeaasta avaaktus toimus 28. augustil ja Tallinnas ukraina õppegrupil 1. septembril. PS! Veel on võimalus ukraina õppegruppidega liituda, nii Tallinnas kui Tartus.

Õppeaasta esimesel nädalal toimusid nagu ikka talgud. Seekord olid talgud meie enda kooli hoovis. Korjasime headelt annetajatelt kokku nende vana mööbli, millele meie õpilased uue elu sisse puhusid.

Kaunist uue kooliaasta algust!