News

VEEBRUAR 2022 Kunstikoolis 01. March madleen

Veebruarikuus on Tartu Kunstikoolis õhus suuremat pidulikkust kui muidu.


Veebruar kulmineerub meie kõige pidulikuma sündmuse ehk lõpupeoga. Seekord toimus meie lõpuaktus Eesti Rahva Muuseumis. Seda seetõttu, et kuu lõpus sulgesime seal ka oma 70. juubeli näituse. Aitäh kõigile, kes meid külastasid! Aitäh ka meie armsatele lõpetajatele nende kaunite aastate eest, mis te meiega veetsite. Soovime teile hulganisti kordaminekuid ja eduelamusi, aga samas jääme teid ka väga igatsema.

Lõpupeoni ei jõudnud ükski õpilane aga niisamalihtsalt. Enne oli vaja otseloomulikult läbida kutseeksam ja seejärel kaitsta komisjoni ees oma portfooliot. Portfooliote kaitsmised on mõnda aega veel üleval TK YouTube kanalil, seega mine ja vaata järgi. Möödunud aastal toimunud Tartu Kunstikooli kutseeksamitest muljetab Tartu Ülikooli esmakursuslaste blogis ka meie vilistlane Liisa.

Saame uhked olla aga mitte ainult oma värskete lõpetajate vaid ka teiste õpilaste ja vilistlaste üle. Paljud neist on sel kuul silma paistnud. Näiteks õpilane Daniil Logovoi avas tARTu poes oma esimese isikunäituse "Alalisvool kui armu allikas", millega jäi silma isegi ERRi kultuuriportaalile. Õpilane Heiko Paju avas samuti oma isikunäituse "LAIALI VALGUNUD POHHUISM" Lokaalis Pirogov. Veel saime nautida oma vilistlase Kristel Maamäe suurepärast kujundust etendusele "Röövlitütar Ronja". Lisaks midagi hoopis teistsugust: BMX-krossis saavutas 1. koha 15-16 aastaste tüdrukute seas meie esimese kursuse õpilane Mirjam Raun.

Veebruarikuu teeb aga kogu Eesti rahvale pidulikuks Eesti Vabariigi aastapäev. Sel puhul jagas president ka teenetemärke. Kaks neist läksid Tartu Kunstikooli vilistlastele. Teenetemärgid pälvisid Miljard Kilk (õppis 1972-1976 jalatsite modelleerimise ja naha kunstiline kujundamise erialadel) ja Ave Matsin (õppis 1988-1993 kunstilise kujundamise erialal). Vahva seos on ka see, et selle aasta lõpuaktuse klassipildid said tehtud ERMis Miljard Kilgi näitusel.

Sotsiaalmeediast oli möödunud kuul võimalik lugeda ka meie õpilaste õpirändekogemuste kohta. Oma lugusid jagasid Paula, kes veetis kolm kuud Küprosel, ja Marko, kes veedab lausa terve aasta Rootsis. Ennast täiendavad pidevalt ka meie õpetajad ja töötajaid. Grupp neist külastas veebruari lõpus Soomet, kus neid võttis vastu Keuda Vocational College, Pekka Halonen Academy. Õpetajad läbisid tõelise kunsti-ja disaininäituste maratoni, mille hulka kuulus Bill Viola näitus Inner Journey. Kuigi meil on väga ammune ja sisuline koostöö Soome kunsti- ja disainikoolidega, üllatab Soome ikka ja jälle. Alati on midagi õppida.

Veebruaris külastasid meid virtuaalselt ka praktikud Kaili Kask ja Raul Oreškin. Kaili ja Raul avasid kaheksa aastat tagasi Peipsiveerel, vanausuliste küla vanas kalurimajas, Voronja galerii. Kaks aastat tagasi avasid Kaili ja Raul Aparaaditehases ka „tARTu poe“, mille eesmärgiks oli vahendada publikuni eeskätt Tartuga seotud kunstnike loomingut. Kaili ja Raul jagasid õpilastele oma kogemusi loomisprotsessist – kuidas ideed tekivad, kuidas neid ellu viia ja tänapäeval samuti üsna oluline teema, kuidas leida rahastus oma ideede elluviimiseks.

Õppetöö kõrvalt ei unustanud me muidugi ära ka liikumist. Käisime juba kuu alguse poole ära vastlamatkal... ja õigesti tegime! Siis sai veel paksu lund nautida. Väsitava matka sisse kuulus muidugi ka hernesupp ja vastlakukkel. Lemmik matkaselliks oli armas neljajalgne, kes küll poole teekonna pealt oma seiklusi seljakotis jätkama pidi, sest ettevõetud marsruut oli ikka tõeline amps. Omamoodi matkaks võib nimetada ka kuu alguses toimunud väljasõitu KUMUsse. Veetsime seal terve päeva ja jalad lõid lõpuks tuld küll, aga oli ju soov kõik näitused läbi vaadata.

Lisaks oma tavapärastele gümnaasiumi ja kutsekoolide valikkursustele kutsusime veebruaris õpilasi (ka põhikooli õpilasi!) osalema lühikesel 3D-modelleerimise kursusel. 3D-modelleerimise kursuse käigus omandab õpilane Blenderi (programm kolmemõõtmelise arvutigraafika loomiseks) kasutamise põhioskused ja huvi korral oskab ta seejärel edukalt omal käel edasi õppida. Lõppes ka vastuvõtt KUKU jätkuõpesse.

NB! Ootame kõiki oma vilistlasi, õpilasi, praegusi ja endiseid töötajaid liituma Facebooki grupiga "Tartu Kunstikooli inimesed". Hoiame seal teineteise tegemistel kätt pulsil, jagame väärtusliku infot, muljetame, meenutame ja lobiseme niisama. Hoiame ikka kokku!

Kõiki tulevasi õpilasi ja vilistlasi ootame aga hoopis meie avatud uste päevale, mis toimub juba 3. märtsil.

Kaunist vastlapäeva! Hoiame üheskoos mõttes Ukrainat.

Veebruar kulmineerub meie kõige pidulikuma sündmuse ehk lõpupeoga. Seekord toimus meie lõpuaktus Eesti Rahva Muuseumis. Seda seetõttu, et kuu lõpus sulgesime seal ka oma 70. juubeli näituse. Aitäh kõigile, kes meid külastasid! Aitäh ka meie armsatele lõpetajatele nende kaunite aastate eest, mis te meiega veetsite. Soovime teile hulganisti kordaminekuid ja eduelamusi, aga samas jääme teid ka väga igatsema.


Lõpupeoni ei jõudnud ükski õpilane aga niisamalihtsalt. Enne oli vaja otseloomulikult läbida kutseeksam ja seejärel kaitsta komisjoni ees oma portfooliot. Portfooliote kaitsmised on mõnda aega veel üleval TK YouTube kanalil, seega mine ja vaata järgi. Möödunud aastal toimunud Tartu Kunstikooli kutseeksamitest muljetab Tartu Ülikooli esmakursuslaste blogis ka meie vilistlane Liisa.

Saame uhked olla aga mitte ainult oma värskete lõpetajate vaid ka teiste õpilaste ja vilistlaste üle. Paljud neist on sel kuul silma paistnud. Näiteks õpilane Daniil Logovoi avas tARTu poes oma esimese isikunäituse "Alalisvool kui armu allikas", millega jäi silma isegi ERRi kultuuriportaalile. Õpilane Heiko Paju avas samuti oma isikunäituse "LAIALI VALGUNUD POHHUISM" Lokaalis Pirogov. Veel saime nautida oma vilistlase Kristel Maamäe suurepärast kujundust etendusele "Röövlitütar Ronja". Lisaks midagi hoopis teistsugust: BMX-krossis saavutas 1. koha 15-16 aastaste tüdrukute seas meie esimese kursuse õpilane Mirjam Raun.

Veebruarikuu teeb aga kogu Eesti rahvale pidulikuks Eesti Vabariigi aastapäev. Sel puhul jagas president ka teenetemärke. Kaks neist läksid Tartu Kunstikooli vilistlastele. Teenetemärgid pälvisid Miljard Kilk (õppis 1972-1976 jalatsite modelleerimise ja naha kunstiline kujundamise erialadel) ja Ave Matsin (õppis 1988-1993 kunstilise kujundamise erialal). Vahva seos on ka see, et selle aasta lõpuaktuse klassipildid said tehtud ERMis Miljard Kilgi näitusel.

Sotsiaalmeediast oli möödunud kuul võimalik lugeda ka meie õpilaste õpirändekogemuste kohta. Oma lugusid jagasid Paula, kes veetis kolm kuud Küprosel, ja Marko, kes veedab lausa terve aasta Rootsis. Ennast täiendavad pidevalt ka meie õpetajad ja töötajaid. Grupp neist külastas veebruari lõpus Soomet, kus neid võttis vastu Keuda Vocational College, Pekka Halonen Academy. Õpetajad läbisid tõelise kunsti-ja disaininäituste maratoni, mille hulka kuulus Bill Viola näitus Inner Journey. Kuigi meil on väga ammune ja sisuline koostöö Soome kunsti- ja disainikoolidega, üllatab Soome ikka ja jälle. Alati on midagi õppida.

Veebruaris külastasid meid virtuaalselt ka praktikud Kaili Kask ja Raul Oreškin. Kaili ja Raul avasid kaheksa aastat tagasi Peipsiveerel, vanausuliste küla vanas kalurimajas, Voronja galerii. Kaks aastat tagasi avasid Kaili ja Raul Aparaaditehases ka „tARTu poe“, mille eesmärgiks oli vahendada publikuni eeskätt Tartuga seotud kunstnike loomingut. Kaili ja Raul jagasid õpilastele oma kogemusi loomisprotsessist – kuidas ideed tekivad, kuidas neid ellu viia ja tänapäeval samuti üsna oluline teema, kuidas leida rahastus oma ideede elluviimiseks.

Õppetöö kõrvalt ei unustanud me muidugi ära ka liikumist. Käisime juba kuu alguse poole ära vastlamatkal... ja õigesti tegime! Siis sai veel paksu lund nautida. Väsitava matka sisse kuulus muidugi ka hernesupp ja vastlakukkel. Lemmik matkaselliks oli armas neljajalgne, kes küll poole teekonna pealt oma seiklusi seljakotis jätkama pidi, sest ettevõetud marsruut oli ikka tõeline amps. Omamoodi matkaks võib nimetada ka kuu alguses toimunud väljasõitu KUMUsse. Veetsime seal terve päeva ja jalad lõid lõpuks tuld küll, aga oli ju soov kõik näitused läbi vaadata.

Lisaks oma tavapärastele gümnaasiumi ja kutsekoolide valikkursustele kutsusime veebruaris õpilasi (ka põhikooli õpilasi!) osalema lühikesel 3D-modelleerimise kursusel. 3D-modelleerimise kursuse käigus omandab õpilane Blenderi (programm kolmemõõtmelise arvutigraafika loomiseks) kasutamise põhioskused ja huvi korral oskab ta seejärel edukalt omal käel edasi õppida. Lõppes ka vastuvõtt KUKU jätkuõpesse.

NB! Ootame kõiki oma vilistlasi, õpilasi, praegusi ja endiseid töötajaid liituma Facebooki grupiga "Tartu Kunstikooli inimesed". Hoiame seal teineteise tegemistel kätt pulsil, jagame väärtusliku infot, muljetame, meenutame ja lobiseme niisama. Hoiame ikka kokku!

Kõiki tulevasi õpilasi ja vilistlasi ootame aga hoopis meie avatud uste päevale, mis toimub juba 3. märtsil.

Kaunist vastlapäeva! Hoiame üheskoos mõttes Ukrainat.