JUUNI 2022 Kunstikoolis 01. июля madleen

Selle aasta esimene suvekuu Tartu Kunstikoolis algas kauni matkaga loodusesse. Kevadmatkale olid taas oodatud nii õpilased, töötajad kui ka vilistlased. Oli tore, kohtume taas järgmisel aastal!

Kümnendal juunil avati Tartu Rongijaamas pidulikult meie teise kursuse näituseprojekt. Avaüritusel oli nii elavat muusikat kui ka moeshow. Näitus oli avatud kuni juuni lõpuni.

Kohe-kohe ehk 4. juulil lõppeb teise taseme kutseõppesse vastuvõtt disanKUVAsse. Tartu Kunstikooli põhiõppesse kandideeris sel aastal kokku 301 õpilast. Uue õppeaasta kalenderplaan on nähtav SIIN.

Möödunud kuul jagas oma õpipoisi õppe kogemusi meie vilistlane Tuulike ning sel kuul on teil võimalik lugeda vilistlane Tauno õpipoisi õppest meie juures. Õpirände kogemusi jagasid meie õpetaja Tõnis Kriisa ja Erasmus+ õpirände koordinaator Anneli Tarto Norrast.

Enne vaheajale minemist käidi otseloomulikult maalipraktikal. Maalipraktika on Tartu Kunstikooli traditsioon aastast 1951. Iga õppeaasta lõpul sõidetakse nädalaks või paariks looduskaunisse kohta Eestimaal. Käidud on näiteks Pühajärvel, Saaremaal, Pikakannul, Vana-Võidus, Nopri talus, Õisus, Olustveres, Luual ja mujal. Seekord käidi Räpinas ja Saluste talus.

Tähistasime kooliaasta lõppu ja suvevaheaja algust ühe mõnusa hoovipeoga. Sai jäätist, head muusikat ja veel paremat seltskonda. Toimus tätoveerimise töötuba ning meie noores müüsid oma tooteid. Enne pidu andsime diplomid üle ka teise taseme kutseõppe lõpetajatele. Hoovipeol tunnustati ka õpilasi ja kuulutati välja järjekordne Kuldpliiatsi laureaat, kelleks on 2022 kevadsemestril Koit Paales.