TK70 näitus "Lähteala" 30. августа madleen

TK70 juubeliaasta sündmused jätkuvad. Avame 2. septembril Pallase Galeriis (Riia 11, Tartu) näituse "Lähteala".

Tartu Kunstikooli olulisus Eesti kunstimaastikul on olnud mõnevõrra peidetud. Ometi on kunstikool läbi 70-aastase ajavoo omanud professionaalse kunstnikutee alguspunktina – lähtealana – tähtsat rolli. Lähtealal olnuna on kõik kunstikoolis käinud ühendatud justkui läbi peidus oleva niidistiku.

Näitusel on esindatud eri põlvkondade kunstnikud, kellel on oma kogemus ja suhe kunstikooliga. Näituse eesmärgiks ei ole anda põhjalikku ülevaadet Tartu Kunstikoolis õppinute kohta. See on katse tuua välja kunstikooli dünaamilist pärandit erinevate kunstnike loomingu kaudu.

Näitus on avatud kuni 18. septembrini.

14. september kell 16.30 ja 18. september kell 15:00 on võimalus külastada Tartu Kunstikooli 70. juubeli näitust "Lähteala" koos näituse kuraatori Helena Aadliga, kellel on nii teoste kui ka nende autorite kohta nii mõndagi jutustada.

Kuraator: Helena Aadli
Kujundaja: Kiwa
Graafiline disain: Mai Bauvald, Sigrid Liira

Näitus on avatud kuni 18. septembrini.

Kuraator: Helena Aadli
Kujundaja: Kiwa