Наши истории

INTERVJUU 2021: Mette Mari Kaljas 11. февраля

Nagu kombeks on saanud, tutvustame igal aastal meie jõulustipendiumi võitjaid. 2020 aasta oli vägagi märkimisväärne - lausa neli Tartu Kunstikooli õpilast pälvisid oma saavutuste ja tegemiste eest jõulustipendiumi! Teeme tutvust ühega neist, Mette Mariga, kellest lähemalt saab lugeda allpool.

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?

Mina olen Mette. Praegu olen Tartu Kunstikooli 4. kursuse lõpusirgel, õpin graafilist disaini.

Terve elu olen elanud Tartus. Põhikoolitunnistuse sain Miina Härma Gümnaasiumist.

Mis erialal sa õpid?

Õpin keskkooli astmel trükimeedia kujundamist-küljendamist, tulin kooli kohe pärast põhikooli lõppu.

Kuidas leidsid tee Tartu Kunstikooli ning mis sulle selle kooli puhul kõige enam meeldib?

Loomingulise eneseväljendusega olen tegelenud nii kaua, kui end mäletan. Humanitaaralad köidavad ja nii tundus Kunstikool loogilise valikuna. Tundus, et siin saab tavagümnaasiumiga võrreldes rohkem rõhku kirjandusele-kunstile panna. Nii see tõesti on – ja naudin, et saan kunstiainetega tõesti süvenenult tegeleda. Samas on koolitöö kõrvalt aega  näiteks lugemiseks, võimalusi maailmas reisimiseks ja keelte õppimiseks. Selline kool mulle sobib!

Mida näed end tulevikus tegemas?

Kui graafiline disain tundus sisse astudes lihtsalt kõige praktilisem valik, siis nüüd on sellest saanud kutsumus. Ilmselt jätkan graafilise disainiga tulevikus ühel või teisel moel, aga valdkondade vahel valida ei suuda veel. Eriti meeldib kujundada raamatuid ja trükiste kallal nokitseda. Vahel paiskab disain õhku keerulisi probleeme ja küsimusi, nendega on huvitav tegeleda. Vahel on aga lõbus mõnd illustratsiooni joonistada või tüpograafiaga mängida.

Mis on sinu kõige olulisem saavutus õpingute jooksul, mille üle oled kõige uhkem?

Kool saab lõpetet ja hea emotsiooniga. Nii paljude põnevate inimestega kohtusin, seiklesin ja õppisin nende aastate jooksul. See vist ongi.

Kuidas motiveerid end rohkem töötama ja arenema?

Uudishimulikkus paneb mind vist käima. Väga palju on veel näha ja kogeda. Seda tunnen iga päev inimestega suheldes, rännates või lugedes. Maailm on suur, see teeb alandlikuks, aga sihi seab kõrgele. Siis ei tekigi nagu mõtet, et võiks paigale jääda.

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?

Inimeste poolest on TK väga mitmekesine ja see mõnetine kultuuride, keelte või ka vanuste ja lihtsalt välimuste rohkus on inspireerinud.

Õige pea hakkavad sisseastumised pihta - mis on sinu kolm nõuannet neile, kes soovivad siia õppima tulla?

• Ära pelga küsida ja lähemalt uurida
  • Ole avatud meelega ja lahtiste silmadega
  • Hoia käsi soojas. Joonista iga päev :-)

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?

Mis erialal sa õpid?

Mida näed end tulevikus tegemas?

Kuidas motiveerid end rohkem töötama ja arenema?

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?

• Ära pelga küsida ja lähemalt uurida
  • Ole avatud meelega ja lahtiste silmadega
  • Hoia käsi soojas. Joonista iga päev :-)