Наши истории

INTERVJUU ÕPILASEGA: Ander Peedumäe 16. февраля madleen

Tutvustame igal aastal meie jõulustipendiumi pälvijaid. 2022 aastal pälvisid Tartu Kunstikooli jõulustipendiumi kaks õpilast. Teeme tutvust ühega neist - Anderiga.

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?
Mina olen Ander, pärit siitsamast Tartust.

Mis erialal sa õpid?
Õpin kujundusgraafikat keskhariduse baasil.

Kuidas leidsid tee Tartu Kunstikooli ja mis sulle selle kooli puhul kõige enam meeldib?
Olen õppinud igasuguseid erinevaid asju: keskkoolis süvendatult loodusaineid, ülikoolis ka informaatikat ja inglise filoloogiat. Kunstialane haridus tundus puudu olevat ning tolleaegne töökoht oli parasjagu nüri. Saingi kooli sisse ja avastasin, et see on parim kogemus, mida ühestki haridusasutuses olen saanud. Inimesed on väga mõistlikud ja õpilaste ning õpetajate vahel pole mingit ranget erinevust - õpivad kõik.

Mida näed end tulevikus tegemas?
Seda, mida iganes tahan. Kuna kunstikoolist leidsin ala, millega reaalselt tegeleda tahan, ja toredad inimesed, siis mingeid piire ma tulevikus ei näe. Mängude ja muude interaktiivsete kogemuste disainimine tundub hetkel kõige põnevam.

Mis on sinu üks oluline saavutus õpingute jooksul, mille üle oled kõige uhkem?
Noorel meistril käimine oli päris võimas. Just käisin ka elu esimesel game jamil ja jäin samuti ellu. Parimad saavutused on ilmselt siiski need, mis sündisid koostöös teistega, nagu ajakirja projekt, näituseprojekt ja jaanikeste ristimine.

Kuidas motiveerida end rohkem töötama ja arenema?
Võta ette ala, millest reaalselt ka huvitud ja hoolid ning säti koos mõne teise asjaarmastajaga endale ebamugavalt selge tähtaeg. Teistega kõrvuti töötamine on mulle kõige arendavam.

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?
Meie emotsioonide eest vastutame me ise.

Sisseastumine järgmisesse õppeaastasse on kohe avatud – mis on sinu kolm nõuannet neile, kes soovivad siia õppima tulla?
Ole ahne ja võta koolist viimast. Siin on nii palju võimalusi tegeleda asjadega, mida pole kunagi proovinud. Kõik tasub ära proovida.
Tee kõiki töid omamoodi. Ainult nii õpid reaalselt ka midagi kasulikku.
Kanna alati maalriteipi kaasas.
Kes sa oled ja kust sa pärit oled?
Mina olen Ander, pärit siitsamast Tartust.

Mis erialal sa õpid?
Õpin kujundusgraafikat keskhariduse baasil.

Mida näed end tulevikus tegemas?

Mis on sinu üks oluline saavutus õpingute jooksul, mille üle oled kõige uhkem?

Kuidas motiveerida end rohkem töötama ja arenema?

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?
Meie emotsioonide eest vastutame me ise.

Tee kõiki töid omamoodi. Ainult nii õpid reaalselt ka midagi kasulikku.
Kanna alati maalriteipi kaasas.