SEPTEMBER 2022 Kunstikoolis 03. октября madleen

Alustasime oma kooliaastat aktusega Aparaaditehase hoovis. Tervitasime uusi õpilasi, kelle hulgas on sel õppeaastal ka kaks ukraina õppegruppi. Selleks, et esimese kursuse õpilased omavahel kohe tuttavaks saaks ja õppeaastasse sisse elaks, algas nende kooliaasta kaks päeva kestnud disainmõtlemise töötoaga

Algasid selle sügisesed koolitused! Valikkursuseid teiste koolide õpilastele saate vaadata SIIT ja tasuta koolitusi täiskasvanutele leiate SIIT. Kui sel sügisel mõnest soovitud koolituse rongist maha jäid, pole hullu, uued koolitused tulevad juba kevadel.

Kohe-kohe algab aga visuaalse mõtlemise koolitus projektijuhtidele! Visuaalse keele kasutamine tuleb projektijuhtidele töös suureks abiks nt koosolekutel või planeerimisprotsessides.

September kujunes meie jaoks üsna pidulikuks. Eesti Disainiauhindadelt tõi meie direktor Kadi Kreis koju disainihariduse auhinna. Lisaks sai elutööpreemia Aarne Mesikäpp, meie 4. lennu vilistlane. Üks Noore Püssi neljast nominendist oli TK vilistlane ja õpetaja Jaagup Susi. Ja see ei ole kõik! Meie õpetaja Siim Soonsein nomineeriti aasta kutseõpetaja tiitlile.

17. septembril toimus Ülemiste keskuse Apollos MängudeÖö 2022. Meie õpilane Margus Teska osales seal cosplay võistlusel ja võitis esimese koha Runescape mängust pärit Dark Lord kostüümiga.

Kunstikoolis tegutseb nüüdsest ka teatriring. Kohtutakse igal esmaspäeval. Kõik õpilased saavad ennast mitmekülgselt proovile panna ja ühtlasi avardada oma silmaringi teatrimaailma osas.

Kõigil meie kooli inimestel oli võimalik koos dekoraatori õpilastega Domas Rimeika fotograafia meistriklassis osaleda. Dekoraatorid osalesid septembris vabatahtlikena ka DisainiÖÖ korraldamisel.

Sel õppeaastal lõppevad kolmapäevased koolipäevad meie õpilaste jaoks veidi varem. Õhtust vaba aega saavad nad kasutada ühisteks muuseumi külastusteks, koos õppimiseks, ürituste korraldamiseks või muude ühiste tegevuste jaoks. Hiljem tehakse kokkuvõtteid. Kolmapäevaseid vabu tunde kasutavad kohtumiseks ka meie kursuse vanemad, kes esindavad oma kursust ja aitavad koolielu õpilaste jaoks ladusamaks ja põnevamaks muuta.

Septembri lõpu poole osalesid meie 3D õpilased Lõunakeskuses toimunud e-spordipäeval. E-spordi päeva raames tutvustasid nad viimase paari aasta jooksul 48h game jam'ide raames loodud mänge, mida on külalised palutud ka lahkelt proovima.

Meie viimase kursuse õppijad suunduvad praktikale. Paljud neist teevad seda ka välismaal. Kokku läheb sel sügisel õpirändesse 26 õpilast. Praktikandid töötavad meie endagi majas. Praegu on meil IT praktikant Soomest ja kutseõpetajaks õppiv praktikakt Tartu Ülikoolist.

Peagi suundub välismaale ka meie vilistlane Carol, kes esindab Eestit graafilises disainis WorldSkills 2022’l.