Kalender

Möödunud sündmused
2017/2018 kevadsemester(2)
mai
Tartu Kunstikooli kevadmatk ja vilistlaste kokkusaamine

Tartu Kunstikool ja Tartu Kõrgem Kunstikool lähevad koos matkale.

Ilusad ilmad on kätte jõudnud ja üha kaunimaks need kindlasti veel muutuvad.
Aeg on käia ära matkal ja nautida kaunist loodust koos põneva seltskonnaga. Sellele matkale tulevad ainult kunstiinimesed, sestap tõotab see tulla väga põnev! Sa ei taha sellest ilma jääda!

Matkajuhiks ürgses looduses on suurte matkakogemustega Hillar Uudevald (TKKs tuntud kunsti geomeetria õppejõuna).

Rong väljub Tartust kell 7:34. Meie sihtpunkt on Aegviidu, aga selleks peame Tapal kiirelt teisele rongile ümber istuma.
(Tallinnast väljub sobiv rong Aegviitu kell 8:30.)

Ööbimiskoht on planeeritud Paukjärve telkimisalal.

Kes ei soovi või saa ööbida, võib mingis kohas tagasi pöörduda, isikliku transpordi järgi tellida vms. Alati võib matkaseltskonnaga liituda ka poolel teel!

Tagasitulek järgmisel päeval on plaanitud veidi teistsugune ja mõni km lühem. Kokku on edasi-tagasi tee ~40 km. Kes soovib, saab teisel päeval ka põhja poole minna st. lõpetada Tallinn- Narva maanteel (see teekond on lühem).

Ilusat ilma!

Sulge

11juuni
Tartu Kunstikooli maalipraktika Kihelkonnas

Juunikuus kolib põhihariduse baasil õppijate esimene kursus peaaegu täies koosseisus Saaremaale Kihelkonda. Algab igasuvine maalipraktika. Nii on tehtud juba üle 65 aasta.

11.-20. juunil võib Kihelkonnas ja selle ümbruses kohata maalikastide ja -alustega noori, kes sealsed maastikupildid paberile talletavad: rannakarjamaad, meri ja kadakad.

Maalipraktika on Tartu Kunstikooli traditsioon aastast 1951. Iga õppeaasta lõpul sõidetakse nädalaks või paariks looduskaunisse kohta Eestimaal. Varem on käidud Pühajärvel, Pikakannul, Vana-Võidus, Nopri talus, Õisus, Olustveres, Luual jne. Sel aastal on õppijad majutatud Kihelkonna Kooli.

Iga päev maalitakse kokku 6 tundi: 3 tundi ennelõunal ja 3 pärastlõunal. Iga päev valmib kaks A2 formaadis tööd. Uue päeva alguses antakse uus teema: näiteks maalitakse metsa või järve, inimesi, loomi või hooneid. On tehtud ka öömaalimist, kus hommikul selgub, et ööhämaruses on valitud paletilt eriti intensiivsed toonid.

Maalipraktikal juhendavad maalikunstnikud Peeter Krosmann, Kalli Kalde ja Külli Suitso.

Sulge