Vastuvõtt

Erialad

Siit lehelt altpoolt leiad kõigi Tartu Kunstikooli pakutavate erialade kirjeldused ↓

Tartu Kunstikoolis on võimalik õppida

• kutsevaliku aastal (II taseme kutseharidus)
  • kujundaja õppekava põhiõppes (IV taseme kutseharidus)
  • kestlike tehnoloogiate õppekava põhiõppes (IV taseme kutseharidus)
  • jätkuõppes (V taseme kutseharidus)
  • töökohapõhises õppes

Kujundusgraafik põhihariduse baasil

ÕppekavaÕppeliikÕppevormEeldusharidusÕppeaeg
ÕppekavaKujundaja õppekavaÕppeliikKutsekeskharidusõpe, IV taseÕppevormStatsionaarneEeldusharidusPõhiharidus Õppeaeg3.5 aastat

Kujundusgraafiku haridus on nii praktiline, kui üldse olla saab. Graafiline disain hõlmab endas lisaks kunstilisele ka palju tehnilist. Õppides saavad selgeks nii erinevad arvutiprogrammid kui ka digilauaga töötamine. Paralleelselt õpitakse maalimist, joonistamist, värvus- ja vormiõpetust ning kompositsiooni.

Selle ala lõpetajad leiavad tööd art director’itena, kujundajate, küljendajate ja disaineritena. Võimalusi töötamiseks on palju, spetsialiste ootavad nii reklaamiagentuurid kui ka suured ettevõtted, kus on vaja oma kujundajat. Võimalik on töötada ka vabakutselisena ning müüa oma oskusi üle maailma.

Tartu Kunstikooli kujundusgraafikud on olnud edukad kutsemeistrivõistlustel Eestis ja nende tase on olnud nii hea, et nad on osalenud ka EuroSkills võistlustel. Ühe Tartu Kunstikooli kujundusgraafikust vilistlase edulugu võid lugeda siit.

Kujundusgraafiku töö alla kuuluvad:

• internetikeskkonnad
  • reklaamplakatid