Tartu Kunstikooli õppijad on Tartu kultuurikandja nominendid 2017

Mustri autor: Laura Laasik

Euroopa kultuuripealinnaks kandideeriv Tartu on valinud välja aunimetuse Tartu Kultuurikandja 2017 nominendid. Laureaadid avalikustatakse 13. veebruaril 2018 toimuval pidulikul tunnustusõhtul.

Noore kultuurikandja kategoorias: Tartu Kunstikooli 3D-eriala õpilased Egmond Merivee, Iris Allese, Valeria Potjava ja Markus Orgusaare, Tartu Kunstimuuseumi kaasaegse kunstikogu hoidja, kuraator ja kultuurikajastaja Julia Polujanenkova, foto- ja maalikunstnik Sandra Lepik alias Ruudu Rahumaru.

Rahvusvahelisel Kunstiõpilaste Biennaalil Roomas Palazzo Venezias osalesid Tartust viis 3D-eriala õpilast.

Eestit valiti konkurss-näitusel esindama Nathan Ra Vaino digimaal “Lost in the Gameworld” ning Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava lühianimatsioon “A Game of Identity”.

Õpilasi juhendasid Tartu Kunstikooli õpetajad Roland Seer, Nuno Neves ja Merille Hommik.

Noortebiennaali teema oli “Il Gioco” – “Mäng”. Tänu biennaali korraldava Itaalia ühe tuntuima kunstikooli Liceo Artistico Enzo Rossi ja Itaalia Eesti Seltsi koostööle kutsuti bienaalile külalisesinejaks ka Eesti. Biennaali korraldajad said Itaalia presidendi auraha ning publiku tähelepanu oli avamisel suur.

Tartu Postimees 26. jaanuar 2018