Tartu Kunstikooli 3D-õppijate animafilm võitis Roomas kunstibiennaalil publikuauhinna

Mustri autor: Laura Repp

Itaalias noorte kunstibiennaalil Roomas osalenud Tartu Kunstikooli õpilaste animafilm «A Game of Identity» sai publikuauhinna. Film osaleb 15.–16. septembril 2017 toimuval Rapla Kultuurifestivalil SÄRIN.

Raimu Hanson kirjutas biennaali publikuauhinnast Tartu Postimehes 16. jaanuaril 2017.

Rahvusvahelisel Kunstiõpilaste Biennaalil Roomas Palazzo Venezias detsembris 2016 osalesid Tartust viis 3D-eriala õpilast.

Eestit valiti konkurss-näitusel esindama Nathan Ra Vaino digimaal “Lost in the Gameworld” ning Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava lühianimatsioon “A Game of Identity”.

Õpilasi juhendasid Tartu Kunstikooli õpetajad Roland Seer, Nuno Neves ja Merille Hommik.

Noortebiennaali teema oli “Il Gioco” – “Mäng”. Tänu biennaali korraldava Itaalia ühe tuntuima kunstikooli Liceo Artistico Enzo Rossi ja Itaalia Eesti Seltsi koostööle kutsuti bienaalile külalisesinejaks ka Eesti. Biennaali korraldajad said Itaalia presidendi auraha ning publiku tähelepanu oli avamisel suur.

Konkursile oli valitud üle 200 töö. Biennaal toimub Rooma kesklinnas Palazzo Venezia väljaku juures. Eesti-poolne projektijuht on Eneli Valge, kes Itaalia Eesti Seltsi ettepanekul koordineeris Tartu Kunstikooli osalemist üritusel ja tõi võidutööde autorid koos õpetaja Roosi Talvikuga Rooma biennaali avamisele.

Eesti kunstiõpilaste osalemist Roomas toimuval biennaalil toetas Tartu Kultuurkapital ning see sai teoks Tartu Kunstikooli, Itaalia Eesti Seltsi ja Liceo Artistico Enzo Rossi koostöös.

Tartu Kunstikooli võistlustööd: https://docs.google.com/open?id=0B5kIwiRlQXHMS3lSS1FvaGZrWkk https://www.youtube.com/watch?v=vdOADi3wzVQ&feature=youtu.be

tartu-kunstikool-roomas-2016-15-dets