Stilist

Mustri autor: Kristin Vaher

dekoraator

Stilisti eriala

Keskhariduse baasil: õppeaeg 2,5 aastat, õppemaht 150 EKAP

Stilist ei vali rõivaid ja aksessuaare niisama, vaid ta kujundab inimese välimuse konkreetset eesmärki silmas pidades.

Stilisti töö eesmärgiks pole niisama ilutegemine, vaid avaliku elu tegelase stiliseerimine konkreetseks sündmuseks (Celebrity stylist), modelli kujundamine fotosessioonide või videovõtete tarbeks (Editorial stylist) või isikute kujundamine müügikeskkonnas (Brand consultant).

Stilist ei lähe niisama mütsiga lööma, vaid pakub oma visiooni välja inspiratsioonikaardil ja nõustab tellijat või fotograafi teemavaliku, võttekoha, rekvisiitide, modellide, rõivastuse ja fotolavastuse üldise välimuse küsimustes.

Stilist ei saa rõivaid ja aksessuaare niisama, vaid ta loob oma võrgustiku moekunstnikest ja poodidest, kellelt asju laenata. Rõivad ja aksessuaarid pole niisama kottides või hunnikutes, vaid stilisti poolt korrastatult, et  soovitud asju oleks võimalik kiiresti leida.

Stilistiks ei sobi niisama igaüks, vaid see, kel on võime töötada meeskonnas koos juuksuri ja jumestajaga, kel on sügav huvi moevaldkonna, stiiliajaloo, popkultuuri ja fotograafia vastu. Stilist on hea suhtleja – töö kliendiga nõuab head kuulamisoskust ja oskus võita kliendi usaldus.

Õppesse saab tulla keskhariduse baasil. Õpe statsionaarne ja toimub Tartu Kunstikoolis.