Tartu Kunstikooli õppijad panid piltlikud väljendid T-särgile

Mustri autor: Laura Laasik

Kuressaare Ametikool, Tartu Kunstikool ja Eesti Keele Instituut tegid koostööprojekti Ene Vainiku raamatu “Eesti tunded. Sõnaportreed” ainetel.

Projekti lähtekohaks oli tõdemus, et kanname ingliskeelsete kirjadega T-särke enamasti mõtlemata, mida sõnad neil tähendavad ja kujutavad, kuigi eesti keel on täis lahedaid piltlikke väljendeid.

Õpilased (Margus Teska, Mait Luidalepp, Mai Raet, Andrei Kupjanski, Nele Luik ja Karin Maranik) lugesid Ene Vainiku raamatut, kujundasid tundesõnadest piktograafilised portreed, trükkisid T-särgid ja tegid fotoseeria seitsmest tundest: kadedus, kartus, lõbu, mõnu, uhkus, viha, õnn.

Projekti algataja Merit Karise, Kuressaare ametikooli disainisuuna õpetaja, peab Ene Vainiku raamatut üheks huvitavamaks eesti keele raamatuks üldse. „See on suurepärane, inspireeriv vahend õppetöös, et lõimida eesti keel erialaainetega nagu piktograafia, fotograafia, vektorgraafika ja reklaam,“ lisas Merit Karise.

„Tulemus on tore ja annab rõõmustamiseks põhjust,“ tõdes Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender. „Mul on väga hea meel, et noored on tajunud eesti keele rikkust, nad on soovinud ja suutnud seda teistelegi vaimukalt näidata.“

EKI vanemteadur Ene Vainik ütles, et valminud särgid valmistasid talle aasta alguse puhul meeldiva üllatuse.

„Raamatu autorina olen väga rõõmus ja elevil, et mu tekst on õpilasi inspireerinud looma vaimukaid ja pilkupüüdvaid teoseid. Hea näide sellest, kuidas ühe inimese looming võib inspireerida kedagi teist, millest omakorda võib välja kasvada midagi kolmandat,“ ütles Ene Vainik.

Loe edasi EKI kodulehelt.

16. jaanuaril 2018 Terevisioonis.

02.22 koha peal algab vastav lõik.

Vaata Disainimajakas.