Sissejuhatus tüpograafiasse

Mustri autor: Mariliis Newsome

Sissejuhatus tüpograafiasse: kirja kasutamine firmagraafikas ja turunduses (20 tundi)
Toimub Väimelas: R 20.okt (14:00-17:30) õpetaja Kadi Kreis ja T ja K 24. ja 25.10 mõlemal päeval 10:00-17:00 õpetaja Deniss Jershov

LINK EELREGISTREERIMISE LEHELE

Õppekava: Sissejuhatus tüpograafiasse: kirja kasutamine firmagraafikas ja turunduses

Sihtrühm:  Ilma erialase hariduse ja kvalifikatsioonita töötavad kujundajad (näiteks on sisenenud tööturule teise taustaga, süsteemsed teadmised puuduvad ja on lünklikud). Sh:

• Väikeettevõtjad, kes vajavad esmast reklaammaterjali ja ei saa veel spetsialisti palgata.

• Käsitöövaldkonna töötajad (väikeettevõtjad)

Grupi suurus: 15 inimest

Õpiväljundid:

• oskab luua lähteülesande alusel erinevate kujunduste tekstiosa kasutades kirja loetavalt ja eesmärgipäraselt, esitleb ja selgitab tehtud tööd

• tunneb kirja põhirühmade, -tüüpide ja -stiilide iseloomu, erinevusi ja kasutusloogikat, klassifitseerib kirjatüüpe põhirühmadesse.

Õppe sisu:

1. Kirja optika. Kerning, tracking.

2. Teksti hierarhia ja läheduse printsiip teksti kujunduses: kirja suuruse, rea pikkuse, reavahe, veeruvahe arvutamine.

3. Pilk kirja ajaloole ja arengule. Klassika ja trendid.

4. Kirjatüübi iseloom ja sobivus kujundusele.

5. Tüpograafia mõõtühikud ja nende kasutusalad.

Koolitajad: Kadi Kreis – Tartu Kunstikooli direktor, tüpograafiaõpetaja
Deniss Jershov – Tartu Kunstikooli kujundus- ja küljendusprogrammide ning tüpograafiaõpetaja