Sisseastumine

Mustri autor: Mariliis Newsome

VASTUVÕTT 2018/2019:

I Põhihariduse baasil saab õppida:

DEKORAATORIKS – õppeaeg 3,5 aastat, õppemaht 210 EKAP, õppevorm koolipõhine

KUJUNDUSGRAAFIKUKS – õppeaeg 3,5 aastat, õppemaht 210 EKAP, õppevorm koolipõhine

3D KUNSTNIK-KUJUNDAJAKS – õppeaeg 3,5 aastat, õppemaht 210 EKAP, õppevorm koolipõhine

Õppetöö algab 1. septembril 2018. Õppetöö toimub E – R kell 9.00 – 16.15.

Dokumentide vastuvõtt 9. aprill – 25. juuni 2018 elektroonselt SAIS keskkonnas http://www.sais.ee ja erandkorras 21.-25. juunil kell 10-16 Tartu Kunstikoolis Eha tn 41.
Paberkujul saab portfoolioid tuua 2. aprillist kuni 25. juunini aadressile Eha 41, Tartu, E-R kl 10-16.
Eksamid ja vestlused toimuvad 27.-29. juunil 2018.

• portfoolio
  • motivatsioonikiri (teema: VALI ALLJÄRGNEVAST KOLMEST ÜKS, SULLE SOBIVAIM!
    -Kuidas muutub maailm, kui minust saab kujundaja?
    -Kunstiannet ei tasu jätta kasutamata.
    -Tahan õppida huvitavat eriala.), saab esitada koos avaldusega SAIS-is
  • digitaalne foto 3×4 cm (saab lisada avaldusele SAIS-is)
  • vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine (noorem kui 18 aastane), vanema nõusoleku vorm (vormil on vana meiliaadress. Uus on )

II Keskhariduse baasil saab õppida:

STILISTIKS – õppeaeg 2,5 aastat, õppekava maht 150 EKAP, õppevorm koolipõhine

KUJUNDUSGRAAFIKUKS – õppeaeg 2,5 aastat, õppekava maht 150 EKAP, õppevorm koolipõhine

3D KUNSTNIK-KUJUNDAJAKS – õppeaeg 2,5 aastat, õppekava maht 150 EKAP, õppevorm koolipõhine

Õppetöö algab 1. septembril 2018. Õppetöö toimub kolm päeva nädalas E – K 9.00 – 16.15(18.00) või N – L 9.00 – 16.15 (18.00) olenevalt erialast. On ka nädalasi õppetöö perioode.

Dokumentide vastuvõtt 9. aprill – 25. juuni 2018 elektroonselt SAIS keskkonnas http://www.sais.ee ja erandkorras 21.-25. juunil E-R kell 10-16 Tartu Kunstikoolis, Eha tn. 41.
Eksamid ja vestlused toimuvad 27.-29. juunil 2018.

• portfoolio
  • motivatsioonikiri “Mida ma tahan õppida? Kelleks tahan saada? Milliseid erialaseid oskusi ma tulevikus vajan?”(saab esitada koos avaldusega SAIS-is)
  • digitaalne foto 3×4 cm (saab lisada avaldusele SAIS-is)

III Eelneva disaini- või kunstihariduse (või sellele vastavate oskuste) baasil saab õppida:

KUNSTNIK-KUJUNDAJA  jätkuõpe – õppeaeg 1 aasta, õppekava maht 60 EKAP, õppevorm  täisajaõpe.

Õppetöö algab 12. septembril 2018.
Koolipõhine õppetöö toimub K – R  kell 9.00 – 16.15 või vastavalt valitud õppeainete/kursuste toimumisele.

Dokumentide vastuvõtt 21.-29. august 2018 elektroonselt SAIS keskkonnas http://www.sais.ee Paberkujul saab avaldusi ja portfoolioid tuua 29. augustil aadressile Eha 41, Tartu, kl 10-16.
Eksamid ja vestlused toimuvad septembri esimesel nädalal 2018.

• portfoolio
  • motivatsioonikiri “Millises suunas soovin kunstniku ja kujundajana areneda?” (saab esitada koos avaldusega SAIS-is)

IV Õpipoisiõpe

Õppevorm töökohapõhine
Põhi- ja keskhariduse baasil on ettevõtte olemasolul võimalik õppida 3D kunstnik-kujundaja, dekoraatori, stilisti, kujundusgraafiku ja illustraatori õppekavadel.
Vajadusel luuakse ka uus tööandja vajadustele vastav õppekava. Kontakt

NB! Avatud on ka KHB/PHB illustraatori õppekava, samuti KHB dekoraatori õppekava ning PHB stilisti õppekava, kuid nendele erialadele gruppe ei avata. Õppijaid võetakse kas õpipoisiõppesse (ettevõtte olemasolul) või tugeva erialase portfoolio ja motivatsioonivestluse alusel. Sel juhul peab õppija arvestama tavalisest suurema iseseisva panusega õppetöö planeerimisse ja juhtimisse.

PÕHJALIKUM SISSEASTUMISINFO: Tartu Kunstikooli vastuvõtu kord_2018