Töötajate õpiränne

“Disainikutsehariduse mustervõrgustiku kujundamine” 2017-2018

Haridustöötajad õppimas:
Universität der Künste Berlin, etenduskunstide osakond – 1 osaleja, 2 kuud
Sastamala Educational Consortium, Ikaalinen College of Art and Design – 1 osaleja, 1 kuu
Istituto di Istruzione Superiore G. Mazzatinti, Dept. of Art – 1 osaleja, 1,5 kuud
Dresdeni Graafikaateljee – 1 osaleja, 1 kuu
Plymouth College of Art – 2 osalejat, 7 pv
Gubbio kunstikool – 2 osalejat, 12 pv
Haridustöötajad õpetamas:
Kisképző Secondary School of Visual Arts, Budapest – 1 osaleja, 2 nädalat

“Söest digilauani II” 2016–2017

2016/17. õppeaastal täiendab Erasmus+ õpirändes oma erialaseid oskusi 11 TK töötajat. Meie õpetajaid ja tugitöötajaid võõrustavad partnerorganisatsioonid Hispaanias, Inglismaal, Saksamaal, Rootsis, Soomes, Itaalias ja Lätis. Oma oskusi praktiseeritakse ja kolleegide tööd käiakse vaatamas kutse- ja kõrgkoolides ning ettevõtetes Visbys, Münchenis, Riias, Mansfieldis, Ikaalisis, Gubbios ja Bilbaos ning Berliini ooperiteatris.

“Ideest praktikani, praktikast kogemuseni ” 2015–2016

Projekt on koostöös osalejate ja partnerorganisatsioonidega valminud Tartu Kunstikooli töötajate koolitusvajadustest lähtuvalt. Tegevused keskenduvad lõimitud õppekavale, uutele metoodikatele ning õpetajate erialasele ja rahvusvahelisele pädevusele. Projekti partnerid, kelle juures saavad 12 TK töötajat seekord oma teadmisi ja oskusi täiendada, on Gubbio Kunstikool, Dresdeni Graafikakeskus, Ikaaliste käsitöö- ja disainikool ja soome disaini edenduskeskus Design Forum Finland.

“Designing Bridges through Europe” 2013-2015

Töötajate õpirändeprojekti käigus osales 9 TK õpetajat ningtugi- ja juhtivtöötajat 1–4-nädalastel lähetustel Itaalias Gubbio Kunstikoolis, Soomes Sataedu Kutseõppekeskuses ja Lybeckeri Kunstikoolis, Inglismaal Plymouthi Kunstikolledžis ja Hollandis Utrechti Kunstiülikoolis. Lähetuste eesmärk oli stažeerida partnerkoolides ja -ettevõtetes, tutvuda partnerkoolide õpikeskkonna, õppekavade, tehnilise baasi ja õpetamise metoodikatega, osaleda tunnivaatlustel, kohtutuda konkreetseid töövaldkondi esindavate õpetajate ja töötajatega, külastada praktikaettevõtteid ja osaleda koolide erialaõpetuses. Info: