Kandideeri välispraktikale

Mustri autor: Mariliis Newsome 2

6. juunist 5. septembrini 2018 saab kandideerida 2018/2019. õppeaasta välispraktikatele:

Ettevõttepraktikad:

1. Education & Mobility (tööpraktika vahendusorganisatsioon) Bilbao, Hispaania –  2 kuud, 2 õpilast (praktikaettevõte ja kohapealne korraldus vahendusorganisatsiooni poolt). Aeg: november-detsember 2018 või kevadsemester 2019
  2. The Placement Factory (tööpraktika vahendusorganisatsioon) Edinburgh, Suurbritannia – 2 kuud, 2 õpilast (praktikaettevõte ja  kohapealne korraldus vahendusorganisatsiooni poolt). Aeg: november-detsember 2018 või kevadsemester 2019
  3. Gullkistan Centre for Creativity, Island, loomeresidentuur – 2 kuud, 1 õpilane (oma kunstiprojekt). Aeg: märts-aprill 2019

Koolipraktikad tööpraktika perioodiga:

1. Borgarholtsskoli, Reykjavik – kevad 2019, 1 kuu, 2 õpilast (vt kooli andmeid ja kirjeldust)
  2. Vision West Nottinghamshire College, Mansfield, Suurbritannia – 1 kuu, 2 õpilast (vt kirjeldust ja erialasid). Aeg: november-detsember 2018 või kevadsemester 2019
  3. Riia Disaini- ja kunstikool – 1 kuu, 2 õpilast. Aeg: november-detsember 2018 või kevadsemester 2019
  4. Valik ArtECulti võrgustiku Soome koolide hulgast – 2 kuud, 2 õpilast. Aeg: kevadsemester 2019
    KEUDA, Pekka Halonen Academy, Tuusula
    Hyria Education Hyvinkää või Riihimäki (vt kooli ja erialade kirjeldust)
    SataEdu Vocational Institute, Nakkila (vt kirjeldust)
    Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe (vt kirjeldust ja erialasid)
    Ikaalinen School of Crafts and Design, Ikaalinen (vt kirjeldust ja erialasid).

Kandideerida saavad PHB-õppijad, kes praktika toimumise ajal on vähemalt 2. kursusel, kõik KHB-õppijad ning äsjalõpetanud (aasta jooksul pärast kooli lõpetamist, kui ei ole asunud mujale õppima). Osaleda saavad õpilased, kelle õppetöös ei ole võlgnevusi ja kellel on piisav keeleoskus võõrkeelses argi- ja töökeskkonnas hakkamasaamiseks. Enne ja pärast õpirännet tuleb osalejal läbida keeletaseme hindamise test Erasmus+ veebipõhises keeleõppekeskkonnas OLS. Eelistatud on õppijad, kes ei ole varem välispraktikal käinud, kuid sõltuvalt konkursist ja kohtade olemasolul on võimalus ka varem osalenutel.

Kandideerimiseks esita hiljemalt 5. septembriks:
1) Avaldus koos veebiportfoolio lingiga
2) Ingliskeelne Europassi CV
3) Ingliskeelne vabas vormis motivatsioonikiri

NB! KHB-õppijatel on võimalus taotleda välispraktikale ka iseseisvalt leitud praktikaettevõttesse Erasmus+ programmiriikides, kui selleks on olemas kokkulepe vastuvõtjaga. Oma praktikakohaga saab välispraktikal osaleda konkursiväliselt, täites selleks avalduse hiljemalt praktikale eelneva õppeaasta 10. jaanuariks. Küsi lisa  või 53335088.

CV ja motivatsioonikirja eesmärk on anda vastuvõtvale organisatsioonile ülevaade oma erialastest oskustest ning ootustest praktikale. Selgelt kirjeldatud ootused on vastuvõtvale organisatsioonile abiks sobiva praktikaprogrammi ettevalmistamisel. Samal ajal peaks motivatsioonikiri veenma konkursikomisjoni kandidaadi sobivuses ja motiveerituses. Oluline ei ole motivatsioonikirja tähemärkide arv või vorm, vaid selgus ja informatiivsus. Oma motivatsiooni, oskused ja ootused  võib välja tuua punktikaupa, vaba kirjeldusena või muus vormis (vt näidist).

Hindamine:
– motivatsioonikirja ja CV informatiivsus (1–5 p)
– portfoolio (1–5)
– edasijõudmine erialaõpingutes ja erialane tase (1–5)
– inglise keele oskus (1–5)
– üldine ja erialane aktiivsus ja motiveeritus (1–5 p)
– Lisaks PHB-õpilaste konkurentsis: tuutor (1 punkt iga vastuvõetud välisõpilase eest)

Konkursikomisjon: TK direktor, õppekavajuht, inglise keele õpetaja, 2.–4. kursuse kursusejuhendajad, 1–2 erialaõpetajat, õpilasomavalitsuse esindaja ja välispraktikate koordinaator.

Rohkem teavet Erasmus+ õpirände ja välispraktikal osalemise kohta leiad kodulehelt Rahvusvahelise koostöö alt avanevast menüüst.

Lisainfo ja avaldused: , +372 3335088

Tutvu TK Erasmus+ õpirände kogemustega

TK Erasmus+ õpirändajad

Õpiränne 2016 Outokumpu