Kandideeri välispraktikale

Mustri autor: Kristin Vaher

Konkurss 2017/18. õppeaasta välispraktikatele 05.06–15.09.2017!

Välispraktikale saavad kandideerida PHB-õppijad, kes praktika toimumise ajal on vähemalt 2. kursusel, kõik KHB-õppijad ning äsjalõpetanud (aasta jooksul peale kooli lõpetamist, kui ei ole asunud mujale õppima). Osaleda saavad õpilased, kelle õppetöös ei ole võlgnevusi ja kes valdavad inglise (või sihtriigi) keelt piisaval tasemel, et tulla toime võõras keelekeskkonnas ja osaleda praktikategevustes. Enne ja pärast õpirännet tuleb osalejal sooritada inglise või sihtriigi keele test Erasmus+ OLS-keskkonnas.

Ettevõttepraktikad 2017/18:

Education & Mobility, Bilbao, Hispaania –  2 õppijat, 2 kuud
(vt kirjeldust)
Gullkistan Centre for Creativity, Island, loomeresidentuur – 1 õppija, 2 kuud, oma projekt (vt kirjeldust)

Koolipraktikad tööpraktika perioodiga:

Borgarholtsskoli, Reykjavik – 2 õpilast, 2 kuud (vt kirjeldust ja erialasid)
Vision West Nottinghamshire College, Mansfield, Ühendkuningriik – 2 õpilast, 1 kuu (vt kirjeldust ja erialasid)
Plymouth College Of Art, Ühendkuningriik – 2 õpilast, 1 kuu (vt kooli ja erialade kirjeldust)

Soome kool valikust (2 kuud, kokku 4 õpilast):
Hyria Education Hyvinkää või Riihimäki (vt kooli ja erialade kirjeldust)
Sataedu Educational Federation, Nakkila (vt kirjeldust)
Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe (ainult üks praktikakoht!) (vt kirjeldust ja erialasid)
Ikaalinen School of Crafts and Design, Ikaalinen (vt kirjeldust ja erialasid)

Osalemiseks esita hiljemalt 15. septembriks:
1) Avaldus koos veebiportfoolio lingiga
2) Ingliskeelne Europassi CV
3) Ingliskeelne vabas vormis motivatsioonikiri

CV ja motivatsioonikirja eesmärk on anda vastuvõtvale organisatsioonile ülevaade oma erialastest oskustest ning ootustest praktikale. Selgelt kirjeldatud ootused on vastuvõtvale organisatsioonile abiks sobiva praktikaprogrammi ettevalmistamisel. Samal ajal peaks motivatsioonikiri veenma konkursikomisjoni kandidaadi sobivuses ja motiveerituses. Oluline ei ole motivatsioonikirja tähemärkide arv või vorm, vaid selgus ja informatiivsus. Oma motivatsiooni, oskused ja ootused  võib välja tuua punktikaupa, vaba kirjeldusena või muus vormis (vt näidist).

Hindamine:
– motivatsioonirja ja CV informatiivsus (1–5 p)
– portfoolio (1–5)
– edasijõudmine erialaõpingutes ja erialane tase (1–5)
– inglise keele oskus (1–5)
– üldine ja erialane aktiivsus ja motiveeritus (1–5 p)
PHB-õpilaste konkurentsis: osalemine välispraktikantide vastuvõtmisel TKs (tuutor 5 p)

Konkursikomisjonis osalevad TK direktor, õppedirektor, inglise keele õpetaja, 2.–4. kursuse kursusejuhendajad, 1–2 erialaõpetajat, õpilasomavalitsuse esindaja ja välispraktikate koordinaator.

Lisainfo ja avaldused: , +372 53335088

Tutvu Erasmus+ kutsehariduse (VET e vocational education and training) õpirände kogemustega:

TK Erasmus+ õpirändajad

Õpiränne 2016 Outokumpu