Koolielu

Raamatukogu

Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Kunstikool on liitunud e-kataloogiga ESTER. Otsing Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogu e-kataloogis.

E-KATALOOG ESTER on 18 Eesti suurema raamatukogu ühiskataloog. Kataloogis on andmed ka ülikoolide kolledžite ja erialaraamatukogudes leiduvate teavikute kohta. E-kataloogi koostamist alustati 1. jaanuaril 1999 ja seda täiendatakse pidevalt, kuid kõike raamatukogudes leiduvat see veel ei sisalda. E-kataloog ESTER sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta. Eesti ajakirjanduses ja kogumikes avaldatud artikleid otsi Eesti artiklite andmebaasist ISE.

E-kataloog ESTER võimaldab:

• otsida kataloogis sisalduvaid teavikuid paljude tunnuste alusel: autor, pealkiri, märksõna, kohaviit, UDK liik, ISBN jne
  • leida raamatute ja muude väljaannete bibliograafilised ning leidumusandmed
  • leida eksemplaride täpne asukoht raamatukogus
  • näha, kas väljaanne on kohal või välja laenutatud
  • tellida väljaandeid kohalkasutuseks või kojulaenutuseks
  • kasutada iseseisvalt mitmeid muid raamatukogu teenuseid (vt Minu ESTER)
  • saata ettepanekuid ja tellimissoovitusi raamatukogudele
  • tutvuda peatselt ilmuvate väljaannetega (vt Ilmumas)
  • olla kursis oma raamatukogu uudiskirjandusega

E-kataloogi ESTER haldab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium (ELNET Konsortsium).

Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogu kontaktid:

– raamatukogu juhataja Edith Hermann e-post edith.hermann@pallasart.ee, tel 730 9814

– raamatukoguhoidja Janika Press e-post janika.press@pallasart.ee, tel 730 9828

E-kataloog ESTER võimaldab:

• leida raamatute ja muude väljaannete bibliograafilised ning leidumusandmed
  • leida eksemplaride täpne asukoht raamatukogus
  • näha, kas väljaanne on kohal või välja laenutatud
  • tellida väljaandeid kohalkasutuseks või kojulaenutuseks
  • kasutada iseseisvalt mitmeid muid raamatukogu teenuseid (vt Minu ESTER)
  • saata ettepanekuid ja tellimissoovitusi raamatukogudele
  • tutvuda peatselt ilmuvate väljaannetega (vt Ilmumas)
  • olla kursis oma raamatukogu uudiskirjandusega