Õppekavad

Mustri autor: Mariliis Newsome

Kujundaja valdkonna erialad keskhariduse baasil:

3D kunstnik-kujundaja (2,5 aastat)

3D kunstnik-kujundaja modelleerib 3D ­objekte, arvestades kujunduskvaliteedi ja tehniliste nõuetega, töötab loomingulises meeskonnas ja kasutab vajadusel töökeelena võõrkeelt. Õppija leiab tööd assistendina disaini-, inseneri-, arhitektuuriettevõtetes. Firmades, mis kujundavad virtuaalseid või reaalseid kolmemõõtmelisi keskkondi või objekte. Töökohti leiab ka muuseumides ning haridusasutustes (näiteks Ahhaa-keskus). Kiirelt arenev virtuaalsete mängude maailm vajab sellise väljaõppega inimesi.

Dekoraator (2,5 aastat)

Dekoraator tegeleb oma tulevases töös ruumi (kaupluste vaateaknad, müügipinnad, klubid, kohvikud, teatrid, kinod, messid, üritused jne) kujundamise ning organiseerimisega. Dekoraator annab ruumidele kuju ja näo.

Stilist (2,5 aastat)

Stilist kujundab ja loob kujunduskvaliteedi nõuetega arvestades isikustilistika ja nõustab klienti stiiliküsimustes.

Illustraator (2,5 aastat)

Illustraatori eriala õppija peab olema võimeline illustreerima väga erinevaid tekste. Enamasti võtame õpilased individuaalõppekavale.

Kujundusgraafik (2,5 aastat)

Kujundusgraafik tegeleb oma tulevases töös arvuti ja trükistega. Arvutis sünnib video- ja arvutigraafika, reklaamplakatid, flaierid, infovoldikud ja –viidad, seal kujundatakse teleklipid, internetikeskkonnad ja raamatud. Kõikjal meie ümber on informatsioon, mille kujundamine ongi selle eriala põhitöö. Kujundusgraafik on lõpetamise järel oodatud teostaja arvutigraafika- ja trükifirmades või reklaamibüroodes, kohtades, kus toimub trükiettevalmistusprotsess.

Kunstnik-kujundaja jätkuõpe (1 aasta)

Õppima saab tulla isik, kellel on kujundaja kutseharidus või sellele vastavad oskused. “Kukukad” õpivad meil ühe aasta, et tõsta oma erialaseid oskuseid, saada kogemus loomeettevõtluses ja tiimitöös ning lõpuks on võimalus sooritada kujundaja 5.taseme kutsestandardi eksam.

Kujundaja valdkonna erialad põhihariduse baasil:

Dekoraator (3,5 aastat)

Stilist (3,5 aastat)

Stilist kujundab ja loob kujunduskvaliteedi nõuetega arvestades isikustilistika ja nõustab klienti stiiliküsimustes.

Kujundusgraafik (3,5 aastat)

3D kunstnik-kujundaja (3,5 aastat)

Illustraatoriks (3,5 aastat)