Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja Tartu Kunstikooli näitus «Korruptsiooni mitu nägu»

Mustri autor: Mariliis Newsome

Visualiseerimine on Tartu Kunstikooli õppijate erialane töö, ükskõik, kas nad on 3D-kujundajad, dekoraatorid, kujundusgraafikud või stilistid.

Korruptsioonivastase kampaania loomine oli hea ülesanne, kuidas visualiseerida keerulist ja mitmetasandilist nähtust ühiskonnas.

Lähteülesanne oli välja pakkuda meeskonna edasiarendus piktograafia kursusel valminud korruptsiooni kujutavast sümboolikast.

Eesmärk on, et pilti vaadates saaks võimalikult lihtsalt ja selgelt aru, et tegu on korruptsiooniga.

Rändnäituse kujunduslik pool kirjeldab, mis on kujundaja-disaineri töö mõte: teha asju nähtavaks, paremini arusaadavaks ning selgemaks. Kujundada tuli infokandjate komplekt ja teha fotoseeria, mis jutustab lugu või annab edasi meeleolu. Modelle oli vaja rõivastada ja jumestada valitud stilistikast ning tegelaskuju taustaloost lähtuvalt.

Tulemuseni jõuti peaaegu aasta kestnud tööga, kus lõimiti erinevaid ameteid ja töötati meeskonnas.

 POSTIMEES Tallinn: Alates 12. detsembrist 2017 saab tutvuda Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja Tartu Kunstikooli näitusega «Korruptsiooni mitu nägu».

Näitus tutvustab korruptiivse tegevuse peegeldust läbi kunstiõpilaste silmade.

Õppurite kunstiprojekti eest andis ühing Korruptsioonivastane Eesti keskkriminaalpolitsei  korruptsioonikuritegude büroole aasta korruptsioonivastase teo tiitli. Fotod: Mihkel Maripuu