Graafikanäitus Luunjas, kus saab vaadata Tartu Kunstikooli fondi töid

Mustri autor: Laura Laasik

Graafikanäitus Tartu Kunstikooli fondist

Luunja Vallamajas ning Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses avatakse reedel, 8. juunil kell 16.00 Tartu Kunstikooli õppijate graafikanäitus.

Näituse koostasid esimese kursuse dekoraatori eriala õpilased Tartu Kunstikooli fondis olevatest töödest. Demi-Maria Reintam, Eneli Juuse, Kerttu Mölder, Kersti Pottmann ja Jelena Trofimova valisid fondist tööd välja, vormistasid need näituse jaoks ja seadsid väljapaneku ise üles ka.

Näitusel eksponeeritud tööd valmisid graafikatundides kunstnik Kalli Kalde juhendamisel. Siin on näha erinevaid sügavtrüki (kuivnõel, ofort, akvatinta) ja kõrgtrüki (linoollõige, materjalitrükk) tehnikates valminud tõmmiseid.

Tartu Kunstikooli fond on parimate õpilastööde varamu, mida kasutatakse õppematerjalina tundides, näituste korraldamiseks ja ülevaateartiklite kirjutamiseks. Fondi töid on ka asutustele välja laenutatud. 67 aasta jooksul on fondi kogutud väga erinevaid töid, sest Tartu Kunstikoolis on õpetatud paljusid erialasid.

Näitus on avatud augusti lõpuni.